Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Reportáž: Kroužek zdravého životního stylu

Cvičení, zábava a povídání o zdravém životním stylu. To je kroužek Žij zdravě pro děti prvního a druhé stupně základní školy, který pod vedením pedagogů a odborníků Žij zdravě od září probíhá na pražské ZŠ. Děti se během něj seznamují se zásadami zdravé výživy a pohybu, vaří jednoduchá nízkokalorická jídla, cvičí a protahují se. Nechybí ani zkoušení chůze s nordic walkingovými holemi, měření počtu kroků s pedometrem nebo nácvik sestavy Pět Tibeťanů.

Jak hodina na ZŠ probíhá, se dozvíte od dětí samotných:

Na první lekci jsme se fakt dobře bavili. Deset školáků z prvního stupně si vyhrálo s nůžkama a lepidlem. Rozhodli se totiž vytvořit obrovskou potravinovou pyramidu složenou z vystříhaných obrázků z papírových letáků. Zdravé a nezdravé jídlo do pyramidy zařadili podle svého vědomí a svědomí. Spolužáci si mohli navzájem radit nebo se zeptat učitelky.

K dispozici jsme měli i vzorovou pyramidu, takže zařadit potravinu do správného chlívečku bylo jednoduché. To nejlepší přišlo nakonec – závěrečné povídání nad koláží. Každej měl co říct a jeden klučina se dokonce vsadil, že bude celý měsíc jíst zdravě.

Druhý stupeň si jako první chod pustil video Ondry a Filipa o zdravém životním stylu. Na společný diskuzi jsme probírali, co od kroužku čekáme a jaké aktivity jsou trendy. Holky zajímá hlavně cvičení – posilování břišních svalů, stehen nebo tancování.

Kluci toužili po míčových hrách, florbalu nebo posilování. Zajímavé přání pochytil jeden spolužák asi na Jízdách kuchařů, chtěl se totiž naučit vařit! Nakonec jsme se naučili cviky pro lepší držení těla a jeden speciální cvik na posílení pánevního dna.

Libuše (11.07.2012):

Super projekt. Myslím, že by stálo za to projekt zrealizovat na všech školách.Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

jednodenní akce
vícedenní akce