Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Tipy na hry s dětmi

Zlobí vás neustálé špatné počasí? Nevíte, jak děti zabavit, aby jen neseděly u televize nebo počítače? Můžete hrát různé společenské hry nebo společný čas strávit aktivně. Máme pro vás pár nápadů na pohybové aktivity, které můžete vyzkoušet, i když venku prší nebo sněží.

Průzkum hudebních žánrů

Jaká hudba je podle vás lepší? Ta vaše nebo ta, kterou poslouchá vaše dítko? Zkuste to porovnat! Udělejte si v obýváku diskotéku. Princip je jednoduchý. Pustíte jednu ze svých oblíbených písní a začnete tancovat tak, jak umíte. Všechny pohyby naučte svého potomka. Dohlédněte na to, aby se „neflákal“ a poctivě se zapojil. Pak je na řadě vaše ratolest. Možná budete muset chvílemi tlumit hlasitost, ale určitě bude legrace, až vám bude vysvětlovat, jak se máte pohupovat správně do rytmu. Věřte, že po pár písničkách se zapotíte a ještě k tomu si oba rozšíříte hudební obzory.

Oblékni si svého rodiče

Máte doma staré oblečení, které dlouho nikdo nenosil, ale je vám líto ho vyhodit? Nyní nadešel čas všechno vytáhnout ze skříně. Na zem připravte hromádku oblečení. Ideálně by měla obsahovat různé kousky – triko, svetr, kraťasy, tepláky, kalhoty, sukni, ponožky, mikinu, šálu, čepici, rukavice a starý kabát. Čím více toho najdete nebo budete ochotni ze šatníku zapůjčit, tím lépe. Úkol pro vaše děti bude co nejrychleji vás obléct do veškerého nachystaného oblečení. Vy jim přitom nesmíte pomáhat. Věřte, že až se vás budou snažit navléct do třetí vrstvy mikiny, budou už hezky zahřáté – a vy také. :) Jestli máte víc dětí, mohou mezi sebou soutěžit, kdo bude nejrychlejší.

Překážková dráha

Pokud bydlíte v rodinném domě nebo máte trochu větší byt, postavte dětem překážkovou dráhu. Rozestavte židle, stůl, koše na prádlo a další věci, aby vytvořily překážky. Děti budou muset například přelézt židli, podlézt stůl, poté oběhnout dvakrát koš, vyběhnout schody, na příslušném místě udělat kotrmelec (doporučujeme připravit na dané místo žíněnku nebo deku) atd. Nápaditosti se meze nekladou. Dráha může vypadat prakticky jakkoliv, záleží jen na velikosti a vybavení bytu. Navíc ji můžete neustále obměňovat. Kvůli bezpečnosti všech stanovte jako hlavní pravidlo správné a bezchybné překonání dráhy, nikoliv rychlost.

Věříme, že vás a vaše děti budou hry bavit. Snad vás také inspirují k dalším nápadům, co všechno je možné s dětmi doma dělat, když počasí nepřeje.

Máte další tipy na aktivní využití volného času? Podělte se o ně s námi na Facebooku!

Přečtěte si také další články

Registrujte se do Klubu Žij zdravě a získejte spoustu výhod!

Pavla (30.07.2012):

Dobré rady a tipySpočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

jednodenní akce
vícedenní akce