Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Zahrajte si s dětmi jídelníčkové kvarteto

Děti nad jídlem obvykle příliš nepřemýšlí. O to větší zodpovědnost pak leží na bedrech rodičů. Kolik knedlíků může váš Honzík sníst a nejsou dva banány denně už moc? Pokud si nejste výživovými hodnotami potravin úplně jisti, zkuste si s dětmi zahrát edukační kvarteto zaměřené na zdravou stravu. Dobře se pobavíte a uděláte si všichni ve výživě jasno.

Stáhněte si papírové kvarteto, slepte a vystříhejte jednotlivé karty. Veselé postavičky jednotlivých pokrmů od koláče přes mrkev až po vařenou čočku lehce vysvětlí dětem, jaká pochoutka je zdravá a čemu by se měly zdaleka vyhnout. Během hry se děti nenásilnou formou seznámí s výživovými hodnotami jednotlivých surovin, které se běžně v jídelníčku vyskytují. Můžete pak snadno porovnat, jak jsou na tom některé přílohy nebo které ovoce obsahuje nejvíc cukrů.

Aby nezůstalo pouze u suché teorie, měl by každý splnit na závěr hry malý úkol. Například v průběhu příštího týdne posvačit papriku nebo chroupat u televize mrkev místo chipsů.

Kvarteta můžete využít také jako přebíjenou nebo pexeso, které zaujme zejména mladší děti. Položte všechny kartičky na stůl a vytvořte tak pomyslný čtverec. Budete se pak během hledání shodných obrázků lépe orientovat.

Přejeme příjemnou zábavu.

Stáhněte si Kvarteto

Přečtěte si také další články

Registrujte se do Klubu Žij zdravě a získejte spoustu výhod!

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

jednodenní akce
vícedenní akce