Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Novinky

 • Víc hlav míň sní, aneb rodinný projekt
  Má vaše dítě problémy s váhou? Víte, jak mu můžete správně pomoci, když se na vás valí nekonečné množství protichůdných informací o dietách z internetu, časopisů a od známých? Přihlaste se do rodinného projektu na ŽijZdravě.cz a změňte život svých dětí i celé své rodiny k lepšímu. Získáte totiž jedinečnou možnost spolupráce s odborníkem na dětskou obezitu, MUDr. Zlatkem Marinovem z Fakultní nemocnice v Motole. Bojujte s nadváhou svých dětí jako rodinný tým. Zajistíte jim zdravější budoucnost!
 • Krabičková dieta. Zaručený úspěch?
  V současné době se ve společnosti objevila nová taktika v boji s nadbytečnými kilogramy – krabičková dieta. Nabídka zní a vypadá krásně. Pokrmy odpovídající individuálně nastavené redukční dietě, předem připravené, stačí si je jen nechat doručit nebo vyzvednout. Žádné starosti s dietou, s nákupem potravin. Ale je to skutečně tak?
 • Video: Jaké byly jarní Jízdy YesNeYes v Praze
  Podívejte se, jak se pražské děti ze ZŠ náměstí Curieových učily, jak zdravěji žít. Tým kuchařů, sportovců, tanečníků a moderátorů v čele s Jiřím Mádlem a Terezou Tobiášovou dětem ukázali, že existuje zdravá a zábavná alternativa sezení u počítače a stravování ve fastfoodech. Jízdy YesNeYes na jaře navštívily kromě Prahy také Plzeň a Smečno. Na podzim projekt pod patronací Všeobecné zdravotní pojišťovny zavítá na Moravu. Podívejte se na další zajímavá videa, fotografie a články na stránkách www.YesNeYes.cz.
 • V jaké škole letos vaří nejlépe?
  Soutěž O nejlepší školní oběd pořádaná Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR a Společností pro výživu vstupuje do závěrečné části. Odborná porota vybrala deset školních jídelen z celé České republiky, které se utkají ve finálovém klání v úterý 28. srpna 2012. Z přihlášek je již nyní jasné, že doba univerzálních hnědých omáček je dávno pryč. Školní jídelny zaslaly recepty jídel z celého světa, ale i z netradičně pojaté české kuchyně. Soutěž se koná v rámci preventivních projektů Všeobecné zdravotní pojišťovny Žij zdravě a YesNeYes. Cílem projektů je upozornit na zvyšující se celospolečenský problém v podobě nadváhy a obezity u dětí i dospělých.
 • Zdravotní komplikace seniorů při obezitě
  S obezitou jsou asociovány různé komplikace. Zvláště ve vyšším věku jsou některé výraznější. Nejvíce se jedná o pohybový aparát. Léta namáhané klouby (kolenní a kyčelní), ve kterých je poškozená chrupavka degenerativním procesem (artrózou), při stálém vystavení přetížení zhoršují svou funkci. Bohužel se setkávám i s tím, že se senioři při nástupu do důchodu rozhodnou radikálně změnit svůj životní styl a začnou nekontrolovaně hubnout. Zhubnutí desítek kilogramů (klidně i 30 kg) pak vede ke změně např. držení těla, změně stereotypu chůze a tím zatížení kloubních ploch v jiném směru. To může paradoxně vést k dekompenzaci artrózy i ve zdravějších částech kloubů, zhoršení bolesti zad a tak zhoršení kvality života.
 • Guacamole
  Guacamole jsou vynálezem starověkých Aztéků, kteří si tuto delikatesu dopřávali již v 16. století. Dodnes se používá po celém světě jako omáčka, nebo jako doplněk k různým specialitám. Nejběžněji se používá v Mexiku. Naučte se připravit pokrm dávných Aztéků s pomocí odborníků z ŽijZdravě.cz!
 • Přestat kouřit se vyplatí v každém věku
  Řada studií přinesla informace o tom, že silní kuřáci jsou více ohroženi nárůstem hmotnosti než ostatní. Není pochyb o tom, že mají horší životní styl než nekuřáci. Rozdíl je patrný i ve složení stravy a stravovacích návycích.
 • Léto se blíží aneb jak na to v tomto období II.
  Shazovat kila v létě je v mnoha ohledech snadnější, než v zimě. V minulém článku jsme se podívali blíže na letní pohyb a pitný režim, dnes se dočtete o letní dietě.
 • Ranní posilnění
  Víte, že dětem nejvíc chutná jídlo, které si samy připraví? Naučte je společně s naším komiksem, že snídaně neznamená jen chleba s máslem nebo cereálie s mlékem. Zdravou a chutnou snídani z ovoce a ovecných vloček zvládne každý malý kuchař za pár minut. Dobrou chuť!
 • Cukrovka v dětském věku – čeho se bát
  Dnes si budeme povídat o cukrovce, tedy o onemocnění, kterému se odborně říká diabetes mellitus. Existují dva odlišné typy cukrovky, diabetes mellitus 1. typu a 2. typu.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce