Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Novinky

 • Upoutávka na Den Žij zdravě 2011
  Přijďte se podívat na Den Žij zdravě 2011 v Českých Budějovicích a Plzni! Spolu s týmem odborníků rekondičního centra VŠTJ Medicína a místními sportovci vám ZDARMA poradíme, jak postupně a trvale snížit váhu!
 • Vyberte si správnou redukční aktivitu
  Nevíte, který sport nebo pohybová aktivita je pro váš redukční trénink nejpřínosnější? Nechte se inspirovat video reportáží ze Dne Žij zdravě 2011 v Karlových Varech. Instruktoři nám předvedli zumbu, spinning, pilates, power jógu a aerobic dynamic kickbox! V reportáži se dozvíte i další informace o této akci zaměřené na snižování váhy a zdravý životní styl, která v červnu zavítá do Českých Budějovic a Plzně. Informace najdete již brzy na našich stránkách.
 • Žij zdravě v Karlových Varech
  V příjemně slunečné atmosféře Karlových Varů se v pátek 20. května odehrála druhá část zdravé roadshow, Den Žij zdravě 2011. Před nákupním centrem Varyáda vyrostlo pódium, stánky, stanoviště měření a dětský koutek. V průběhu odpoledne sportovní instruktoři představili návštěvníkům akce zumbu, pilates, power jogu, aerobic dynamic kickbox a další atraktivní sporty. Zdravé občerstvení ve stánku Kus-kus bylo vynikající i krásné na pohled. Ve stánku VZP měřily zkušené sestřičky hladinu cukru v krvi (glykémii), cholesterol a optik radil se zrakem.
 • Sportujte s partnerem
  Chtěli byste, aby chvíle strávené po boku vašeho milovaného byly nejen příjemné, ale také co nejpřínosnější? Už vás nebaví chodit na rande jen do kina a restaurací nebo sedět celý den u televize? Chcete si užít s partnerem zábavu a získat nové společné zážitky? Neváhejte a začněte společně sportovat.
 • Co můžeme vyčíst z obalů potravin
  Může se zdát, že výrobci uvádějí na obalech výrobku informací až příliš a že to není potřeba. Opak je pravdou. Informace na výrobku představují hlavně ochranu spotřebitele a umožňují nám vybrat si takovou potravinu, která je pro nás a naše zdraví nejvhodnější (příkladem může být nižší obsah tuku pro účely redukční diety).
 • Den Žij zdravě v Karlových Varech
  Další sportovně-naučné odpoledne „Den Žij zdravě 2011“ chystá Všeobecná zdravotní pojišťovna na pátek 20. května 2011 od 13 do 18 hodin před obchodním centrem Varyáda  v Karlových Varech. Návštěvníci si zde pod dohledem odborníků vyzkouší neobvyklé sporty a nevšední pohybové aktivity. Jejich dotazy zodpoví nutriční terapeuti, obezitolog a instruktoři rekondičního centra. Klienti VZP budou mít navíc možnost v rámci Dnů zdraví s VZP, které zde budou rovněž probíhat, nechat si změřit krevní tlak, cholesterol, puls a index tělesné hmotnosti (BMI). Cílem akce je ukázat, že zdravý životní styl a sport mohou být pro každého z nás zábavou bez ohledu na věk nebo váhovou kategorii.Kdo chce udělat něco dobrého pro svůj zdravý život nebo jej trápí nadváha či obezita, nalezne na akci „Den Žij zdravě 2011“ vše potřebné. Pro individuální konzultace budou návštěvníkům k dispozici odborníci, kteří jim rádi poradí s otázkami ohledně zdravého životního stylu, trvalého snížení váhy či pohybových aktivit. Chybět nebudou ani stánky se zdravou výživou, dětská relaxační zóna a prostor vyhrazený pro měření BMI, cholesterolu a krevního tlaku. Největším lákadlem bude určitě představení a možnost vyzkoušet si moderní i klasické pohybové aktivity jako jsou například zumba, pilates, spinning, - aerobik dynamic kick box, power jóga, nordic walking či cvičení pro seniory. Součástí akce bude rovněž soutěž ve výkonnosti na profi fitness strojích a nejlepší dosažené časy budou odměněny věcnými cenami.
 • Den Žij zdravě 2011 - Jihlava
  V sobotu se odehrál letošní první Den Žij zdravě v Jihlavě.  Počasí nám přálo, takže naší zdravé akci pro celou rodinu nestálo nic v cestě. Ve Smetanových sadech nás čekaly ukázky celé řady více či méně tradičních pohybových aktivit, vystoupení odborníků na obezitu, zdravou stravu a sport. Nechybělo ani zdravé občerstvení a dětská zóna s trampolínou, která doslova praskala ve švech.
 • Obezita a podvýživa
  Když se řekne o někom, že je obézní, tak si každý z nás představí člověka, který určitě nemá „podváhu“, ba naopak má sem tam ten nějaký „špíček“ navíc. Při slově podvýživa si zase každý z nás představí vyhublé modelky nebo pacientky s mentální anorexií. Jistě Vás milí čtenáři, ale nenapadne, že i obézní pacienti mohou být podvyživeni. Jak je toto možné?
 • Den Žij zdravě 2011 v Jihlavě
  Sportovně-naučné odpoledne „Den Žij zdravě 2011“ proběhne v sobotu 7. května 2011 od 10 do 16 hodin ve Smetanových sadech v Jihlavě. Návštěvníci si zde pod dohledem odborníků vyzkouší neobvyklé sporty a nevšední pohybové aktivity. Dotazy zodpoví nutriční terapeuti, obezitolog či fyzioterapeuti.
 • Pomocníci v boji proti dětské nadváze
  Dětská obezita je celosvětovým strašákem a nevyhýbá se ani dětem v České republice. Podle průzkumu agentury STEM/MARK v rámci programu Žij zdravě trpí nadměrnou hmotností každé páté dítě ve věku 6 - 12 let. Pojďme se společně podívat na pomocníky v boji proti tomuto stále rozšířenějšímu zdravotnímu problému.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

jednodenní akce
vícedenní akce