Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Novinky

 • Takhle se vařilo v Brně aneb SONŠO 2012
  Podívejte se, jak vypadalo finále Soutěže o nejlepší školní oběd v Brně. Do soutěže se přihlásilo téměř osm desítek škol z celé republiky a porota složená z odborníků, studentů a novinářů zvolila jako vítěze brněnskou Základní školu náměstí Svornosti.
 • Alternativní stravování: vegetariánství a veganství
  Vegetariánství se netýká pouze stravy. Jedná se o celkový životní styl, jehož základem je úcta a respekt k životu všech živočichů. Příznivci vegetariánství nekonzumují žádné výrobky, potraviny či pokrmy, kvůli kterým byl usmrcen jiný živočich, vegani nekonzumují žádné výrobky, potraviny či pokrmy, které jsou živočišného původu.
 • Fast food aneb co jste možná nevěděli
  Fast food, neboli rychlé občerstvení je dnes běžnou součástí našeho nezdravého a uspěchaného stravování. Když se řekne „fast food“ každý si jistě představí velký hamburger, párek v rohlíku, hranolky, langoše, přeslazené limonády, klobásky všeho druhu a příjemnou vůni, která na nás číhá na každém rohu. Pro naše tělo představuje tento typ občerstvení většinou nadměrný přísun skryté energie v podobě cukrů, živočišného tuku, soli a cholesterolu. Pro přípravu jídla se využívají nevhodné technologické úpravy, hlavně ve formě smažení či fritování v přepáleném oleji. Zároveň nás také tyto provozovny vedou k tomu, abychom jídlo konzumovali rychleji, bez jakékoliv námahy, ve stoje či za pohybu. Řadě z nás tento způsob rychlého stravování vyhovuje, ale jaký to má vliv na naše zdraví?
 • Jak se stravovat po 40
  Čtyřicítka je ideálním obdobím pro změnu životního stylu. Motivací bývají již počínající zdravotní potíže, ženy často touží po změně vzhledu a chtějí proto hubnout. Nezapomínejme také, že vyvážená a pestrá strava je důležitá nejen v léčbě, ale především prevenci mnoha onemocnění.
 • Mýty spojené s hubnutím po porodu
  Pro novopečenou maminku je po porodu dětátka mnoho věcí kolem nových a nezažitých. Zpočátku se zpravidla snaží získávat informace, jak se dá. Od maminek i babiček, kamarádek, z knih nebo z internetu. Je zahlcena tipy a radami a pořádně neví, co si vybrat a čemu věřit. S hubnutím po porodu to není jiné. Existuje mnoho “zaručených” nápadů, co dělat nebo naopak nedělat po porodu, abyste zhubla. Ne však všechno je stoprocentní pravda a něco je dokonce úplný nesmysl.
 • Tataráček z lososa s tomatovým dipem
  Losos s křepelčím vejcem za 80 korun? Nejde o vtip, odborníci z Žij zdravě vám ukážou, jak si zdravou delikatesu připravit za pár korun. Dobrou chuť!
 • Nejlepší školní oběd vaří v Brně
  Ve třetím ročníku celorepublikové soutěže O nejlepší školní oběd, pořádané v rámci projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny Žij zdravě, zvítězily kuchařky ze školní jídelny Náměstí Svornosti v Brně s lososem na restované zelenině s bramborovou kaší. Druhé místo patří zástupcům školní jídelny Základní školy Mánesova v Otrokovicích se zdravým karbanátkem, bramborovým salátem s francouzskou zeleninou a jogurtovým dresinkem s bylinkami. Trojici vítězů uzavírají kuchařky ze školní jídelny Nádvorní v Brně a jejich pangasius ze Švédska. V rámci hlasování laické veřejnosti na stránkách www.YesNeYes.cz vybojovala první místo školní jídelna Gymnázia Lesní čtvrť ve Zlíně se zeleninovým špízem a bramborovou kaší.
 • Hubnutí začíná v hlavě
  Vliv psychiky na hubnutí se u jednotlivých lidí liší. U některých je její účinek zcela zásadní, jiní mají problém snížit váhu například z důvodu poruch metabolismu. Nejdůležitější je poznat psychický mechanismus, který právě jim způsobuje při snižování váhy problém, zaměřit se na něj a pokusit se jej napravit. Mechanismus bývá často spojen se stanovováním reálného cíle hubnutí, načasováním snižování váhy nebo motivací.
 • Když se nedaří
  Celá rodina se už týdny usilovně snaží. Změnili jste kvůli dítěti s nadváhou jídelníček, do každodenního režimu zapojili více pohybu. A výsledek se ne a ne dostavit? To rozhodně není důvod k obavám. Neváhejte a běžte se poradit se svým dětským lékařem o tom, co můžete udělat více.
 • Video: Druhá Jízda YesNeYes v Plzni
  Po Praze se tým YesNeYes vydal do Plzně, kde ve 25. základní škole Chválenické učil děti, jak se správně stravovat a hýbat. Moderátoři Jirka Mádl a Terka Tobiášová přivezli do Plzně mladé sportovce, kuchaře, kteří učili děti vařit zdravá jídla a také spoustu zábavy. Jak se to dětem líbilo? Podívejte se sami.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce