Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Novinky

 • Tzaziki
  Vyzkoušejte další zdravý recept od odborníků ŽijZdravě.cz. Tentokrát pro vás připravili svěží letní pochoutku - řecké Tzaziki. Dobrou chuť!
 • Jaký je vhodný jídelníček po porodu
  Po porodu chce každá maminka vypadat co nejrychleji co nejlépe. Je jisté, že jí k tomu může napomoci, kromě jiných věcí, i správná skladba jídelníčku. Co by novopečené maminky měly jíst a co si naopak odpustit?
 • Hubnutí v každém věku - mám to zapotřebí?
  Překročili jste šedesátku, jste prostorově výraznější a u lékaře stále slyšíte, že za vaše zdravotní problémy může vaše nadváha a obezita. Je to ale skutečně pravda a po zhubnutí vše zmizí?
 • Pomozte svému dítěti a získejte zájezd
  Podle posledních výzkumů Světové zdravotnické organizace v České republice přibližně každý pátý chlapec a každá desátá dívka trpí nadváhou nebo obezitou. Za touto alarmující statistikou stojí především minimum pohybu a špatné stravování. Hlavní roli hraje rodina, ze které si dítě své návyky nese po celý život. Pokud jsou kilogramy navíc problémem, jež trápí zrovna vaše dítě, neváhejte a přihlaste se na www.ZijZdrave.cz do Rodinného projektu. V jeho rámci poskytneme vašemu dítěti tříměsíční odbornou pomoc formou pravidelných konzultací u obezitologa, nutriční terapeutky i pohybového instruktora. Uděláte tak maximum pro zdravý a spokojený život svého dítěte. Váš úspěch bude navíc korunován víkendovým rodinným zájezdem do exotického ráje Tropical Islands v německém Krausnicku.
 • Hovězí beefsteak s plněnou bramborou
  Jestli se snažíte hubnout, neznamená to, že nemůžete jíst chutná jídla. V dalším receptu vám odborníci z ŽijZdravě.cz servírují zdravou delikatesu - hovězí steak. Dobrou chuť!
 • Hubnutí po porodu je přirozený stav
  Ano, to je bezesporu pravda, nicméně i tomuto procesu je potřeba trochu pomoci. Jak na to vám v sérii článků o hubnutí po porodu poradí nutriční poradkyně Mgr. Renata Větrovská.
 • Obézní dítě – obézní dospělý. Změňte to!
  V České republice bojuje v dnešní době 34 % obyvatel s nadváhou a 21 % s obezitou. Ve srovnání s tím by se mohlo 13 % obézní dětské populace zdát jako podružný problém. Dětská obezita však produkuje v 80 % chronicky obézní dospělé jedince se závažnými zdravotními komplikacemi, které vedou k vyšší nemocnosti a předčasnému úmrtí. Trpí-li vaše dítě nadváhou a chcete-li pro jeho zdraví udělat maximum, přihlaste se do rodinného rodinné projektu na ŽijZdravě.cz.
 • Chcete, aby se vaše dítě více hýbalo?
  Ukažte svým dětem, že sport neznamená jen atletický ovál, fotbal nebo vybíjenou v rámci hodin tělesné výchovy. V nových komiksech Nauč se projektu YesNeYes.cz se děti krok za krokem dozví, jak na atraktivní a moderní sportovní disciplíny jako je inline bruslení, hiphop tanec nebo jízda na BMX.
 • Ratatouille
  Ratatouille (vysl. ratatui) dávno není  jen položkou na menu drahých restaurací. Naučte se s pomocí odborníků z ŽijZdravě.cz, že je toto jídlo jednoduché na přípravu a vhodné pro zdravé domácí stravování. Bon apetit!
 • Fitness DJ hudba pro vaše hubnutí
  Rádi byste své cvičení zdokonalili? Nabízíme vám nově hudební sety – třicetiminutové bloky speciálně „namixované“ hudby pro aerobní cvičení (chůze, běh, jízda na kole či rotopedu, aerobik, in-line bruslení, aj.). Hudební sety využijete především při vytrvalostním tréninku. Ten by měl trvat minimálně 30 minut dle individuální intenzity zatížení (nezahrnuje rozehřátí a závěrečný strečink). Právě určení intenzity je nejdůležitějším a zároveň nejobtížnějším krokem ke správnému nastavení aerobního cvičení.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce