Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Novinky

 • Starejte se o své zdraví a čerpejte výhody
  Všeobecná zdravotní pojišťovna je nejen stabilním a spolehlivým partnerem v péči o zdraví. Svým klientům také nabízí celou řadu výhod v podobě příspěvků, slev u smluvních partnerů a dalších benefitů. Vybírat můžete z opravdu široké nabídky, stačí pouze pravidelně pečovat o vaše zdraví. V tomto článku vám představíme, jaké výhody jsou pro vás připraveny!
 • Vánoce – nakupujeme a vaříme
  Obvykle se o Vánocích pod hromadami dobrot rozličných chutí prohýbají stoly – různé druhy ovoce, cukroví, chlebíčky, bramborový salát, řízek, kapr, rybí polévka, vinná klobása, k tomu víno, svařené víno, pivo, sekt, džusy…Takto by se dalo pokračovat donekonečna, protože kolik rodin, tolik chutí a tolik specialit. Není tedy divu, že se velmi jednoduše stane, že se po Vánocích postavíme na váhu a zjistíme, že se její ručička posunula o kousek výše, než se pohybovala před Vánocemi. Jak se tomu tedy můžeme bránit? Plánováním „vánočního menu“.
 • Obezita a cukrovka
  Počet lidí s cukrovkou neustále stoupá, byť se zdá, že již pomaleji. V současné době je počet diabetikův naší populaci okolo 7–8 % diagnostikovaných. Když k tomu přičteme ještě 1–2 % osob, kteří o své nemoci nevědí, se blíží k 10 %.
 • Po pohybu vám bude lépe
  Všude se to píše a skoro každý to říká: „Při pohybu resp. fyzické aktivitě se vyplavují endorfiny, které způsobují, že je nám po něm hezky.“ Je to ale pravda? Sportovci tvrdí, že ano. Jak je tomu ale u lidí, kteří nikdy nesportovali?
 • Cukrovka a pohyb
  Pohybová aktivita hraje při léčbě cukrovky minimálně stejně významnou roli jako dieta. Zvláště u tzv. diabetiků druhého typu s obezitou je význam pohybové aktivity nedoceněn. Cukrovka druhého typu je charakterizována sníženou citlivostí tkání na inzulin, což se projevuje ztíženým vstupem glukózy (cukru) do buněk, kde dochází k jejímu spotřebování. Hladina cukru v krvi pak významně stoupá nad normální úroveň.
 • Tipy na hry s dětmi
  Zlobí vás neustálé špatné počasí? Nevíte, jak děti zabavit, aby jen neseděly u televize nebo počítače? Můžete hrát různé společenské hry nebo společný čas strávit aktivně. Máme pro vás pár nápadů na pohybové aktivity, které můžete vyzkoušet, i když venku prší nebo sněží.
 • Proč v dětském věku vadí přísné diety
  V časopisech, novinách i televizi se můžete dozvědět o různých dietách, které jsou doporučovány s vidinou rychlých váhových úbytků. Vypadají velmi lákavě. Řada z nich ale výrazně omezuje některé složky potravy. Někdy jsou to cukry, jindy tuky, u některých diet je výrazně omezený přísun vitaminů nebo vlákniny.
 • Reportáž ze soutěže O nejlepší školní oběd
  Uvázat pevně zástěry a jde se na věc! Vaření oběda v domácí jídelně a na soutěži O nejlepší školní oběd se liší. Kuchařky se s cizím prostředím, surovinami a nervozitou popraly skvěle. Úsměv na tváři nechyběl při vaření nikomu ze soutěžících. Jak celý den probíhal? To se dozvíte v naší reportáži.
 • Bojujeme proti dětské obezitě
  Rostoucí počet dětí s obezitou a nadváhou je jedním ze strašáků moderní doby. Z průzkumu VZP vyplynulo, že již každé třetí dítě v ČR má problémy s váhou! Nejúčinnější zbraní v boji s dětskou obezitou, je prevence, proto se VZP rozhodla zrealizovat šňůru akcí pro školáky – takzvané Jízdy kuchařů. Akce, které dětem zábavnou formou ukazují, jak zdravěji jíst a začít se hýbat.
 • Nejlepší školní oběd mají v Písku
  Nejlepší školní obědy vaří kuchařky ze školní jídelny v Písku! Právě jejich kuřecí plátek v mandlové krustě se smetanovou omáčkou, jogurtem, brusinkami a otavskými špalíčky zvítězil v soutěži O nejlepší školní oběd, kterou uspořádala Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR společně se Společností pro výživu v rámci projektu Žij zdravě. Na druhém místě se umístila školní jídelna Brno, náměstí Svornosti, s kuřecími stehýnky na medu a zázvoru. Třetí místo v soutěži získaly kuchařky ze školní jídelny ZŠ Chmelnice s hovězím v rajské omáčce. Ve veřejném hlasování na stránkách www.YesNeYes.cz vyhrála školní jídelna Základní školy Videčská – Rožnov pod Radhoštěm s kuřecím stehnem pečeným na kysaném zelí a bramborovým knedlíkem s cibulkou.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce