Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Novinky

 • Užijte si zumbu, ale opatrně!
  Zumbě propadla snad celá Česká republika, o čemž svědčí nejen stále rostoucí počet kurzů, ale i nadšených fanoušků. Pojďme se nyní podívat na to, pro koho je tento sport určen, co si u něj můžete užít, jestli je opravdu vhodný pro snižování kilogramů a na co si během tance dát pozor.
 • Letní jídelníček: Jak vyzrát na snídaně?
  Léto je ideální příležitostí pro zahájení hubnutí. Hlavním důvodem je větší možnost pohybu a velký výběr ovoce a zeleniny. Redukční jídelníček by měl splňovat několik požadavků – měl by být pestrý, chutný a měl by odpovídat zásadám správné výživy. Při jeho sestavování sledujte údaje na etiketách výrobků a přednostně si vybírejte potraviny s nižším obsahem tuku, jednoduchých sacharidů a soli. V případě pečiva jsou lepší výrobky z celozrnné mouky (ale pozor, celozrnné pečivo je po stránce energie srovnatelné s pečivem z bílé mouky, rozdíl je v obsahu vlákniny a minerálních látek. Velký pozor si dávejte na sladké nápoje a přemíru alkoholu. Obojí štíhlé linii v žádném případě neprospívá.
 • Finalisté soutěže O nejlepší školní oběd!
  Je to tady! Odborná porota soutěže O nejlepší školní oběd vybrala ze šedesáti devíti zaslaných přihlášek školních jídelen finalisty korespondenčního kola. Vítězové se utkají ve finálových kláních v Brně a v Praze.
 • Žij zdravě v Plzni
  Poslední zastávkou letošní roadshow Žij zdravě 2011 se stalo město Plzeň. Předpověď počasí nebyla nijak optimistická – právě tento den se měli v Plzni všichni čerti ženit. Naštěstí se pošmourná obloha alespoň na několik hodin roztáhla a my mohli naplno spustit plánovaný program, který se tentokrát odehrál před hlavním vchodem oblíbeného nákupního centra Olympia.
 • Žij zdravě v Českých Budějovicích
  V pátek 17. června se žilo zdravě na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Den Žij zdravě zavítal do jihočeské metropole, představil Českobudějovickým nejrůznější sportovní aktivity a poučil je o správných stravovacích návycích. Zájemci si mohli nechat změřit tlak a hladinu glykémie v krvi, děti dováděly na trampolínách nebo v dětském koutku. Nikdo netrpěl hlady ani žízní. O občerstvení se postarala zdravá jídelna Spirála.
 • Bosu, bosu, bosu!
  Jedná se o relativně nové cvičení, které bylo původně vyvinuto pro účely rehabilitace. Název BOSU vychází ze zkratky slov „Both sides up“, což v češtině znamená „obě strany nahoru“. K cvičení se používá pomůcka připomínající „polomíč“ zvaná BOSU Balance Trainer. Z jedné strany je plochý a pevný, z druhé strany vypouklý.
 • Harmonická jóga
  Jóga se skládá z fyzických, dechových, relaxačních a meditačních technik. Cvičení klade důraz na vnímání plynulých přechodů mezi jednotlivými pozicemi zvané asány a správnou techniku dýchání. Při józe byste si měli celkově uvědomovat sebe sama. Cvičení vás naučí odbourávat stres, naučit se relaxovat a načerpat novou energii.
 • Je ve špekáčcích maso? Jen v některých!
  Často na našich stránkách upozorňujeme, že (hlavně) při snižování váhy je potřeba dbát na to, co jíme. A to nejen z hlediska množství, ale také složení. Suroviny by měly být především kvalitní a čerstvé. Důležité je znát i jejich přesné složení. Některé potraviny nás po přečtení informací na obalu nepříjemně překvapí, ať již množstvím cukru, dochucovadel a soli nebo nedostatkem masa.
 • Den Žij zdravě v Českých Budějovicích
  V pátek 17. června 2011 to vypukne! České Budějovice se stanou další zastávkou roadshow Den Žij zdravě 2011 po českých a moravských městech. Přijďte si vyzkoušet nové a neobvyklé pohybové aktivity, ochutnat zdravé jídlo a individuálně se poradit s nutričními terapeutkami, instruktory rekondičního centra a obezitologem a zbavte se kilogramů jednou pro vždy. Budeme se na vás těšit od 13 do 18 hodin na náměstí Přemysla Otakara II.
 • Den Žij zdravě 2011 v Plzni
  Trápí vás nadbytečné kilogramy? Nezbývají vám finance na konzultace s dietology a fitness poradci? Nevíte, která pohybová aktivita je nejlepší pro snížení váhy? Přijďte na akci Den Žij zdravě 2011 v Plzni! Změříme vám BMI, hladinu cukru v krvi, krevní tlak i puls. Odborníci z rekondičního centra VŠTJ Medicína vám pomohou vybrat vhodný sport pro redukci kilogramů, poradí vám se sestavením redukčního jídelníčku i zásadami zdravého životního stylu. Sportovci z místních klubů a fitness center vám představí účinné sporty ke snížení váhy. To vše zcela zdarma! A kdy? V sobotu 18. června 2011 od 10 do 15 hodin před hlavním vchodem do OC Olympia v Plzni.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce