Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Novinky

 • Zapečený brambor s lilkem a cuketou
   
 • Recepty do krabičky: Falešné boloňské špagety
  Odborníci projektu Žij zdravě pro vás připravili sérii receptů do krabiček. Krabičková strava je ideální jídlo v práci, máte totiž přesnou kontrolu, co jíte a jestli jíte pouze zdravé a kvalitní suroviny. Přejeme dobrou chuť!
 • Nakupujeme zdravě I – přílohy, zdroje sacharidů
  Přílohy jsou největším zdrojem sacharidů v naší stravě – a to zejména sacharidů složitých (polysacharidů). Ty jsou zdrojem provozní energie pro tělo. Abychom však vydrželi dlouho zasyceni, je třeba volit správné druhy potravin.
 • Sobotní cvičení s dětmi
  Zapojte se do pravidelného cvičení s dětmi, které patří do dlouhodobého programu léčby a prevence dětské obezity a cukrovky. Do programu patří nejen hry pro děti, ale i odborné konzultace.
 • Připravili jsme vám hudbu na cvičení!
 • Zacvičte si na židli!
  Bc. Jitka Horáková, DiS. – instruktor pohybových aktivit  VŠTJ MEDICINA Praha, o.s. Vám přináší další cviky pro protažení a udržení svalové síly.Tentokrát jednoduché cviky na židli.
 • Zrod nového JÁ
  Petr Matuška by se s Vámi chtěl podělit o svůj příběh, jak postupným snažením zhubnul 40 kg! Jeho cesta byla dlouhá, ale nakonec dosáhl svého vysněného cíle. Tímto by rád podpořil všechny, kteří se také snaží shodit pár kilo nebo trpí nadváhou a chtějí s tím něco dělat.
 • Obézních Čechů nepřibývá, ale ...!
  V rámci projektu Žij zdravě Všeobecné zdravotní pojišťovny zrealizovala společnost STEM/MARK průzkum stavu obezity a přidružených onemocnění v České republice. Průzkum se uskutečnil v lednu letošního roku na vzorku 2058 respondentů z celé České republiky, a přestože ukázal, že počet obézních u nás v současnosti nestoupá, vyšlo najevo, že alarmující je nárůst podváhy u dívek ve věku 18 až 19 let.
 • Soutěž O nejlepší školní oběd – přihlaste se!
  Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR a Společnost pro výživu vyhlašují čtvrtý ročník úspěšné soutěže O nejlepší školní oběd. Projekt se snaží upozornit na důležitost zdravého stravování dětí, nejen doma ale i ve škole. Do soutěže se mohou přihlásit školní jídelny z celé České republiky prostřednictvím internetových stránek www.ZijZdrave.cz do 30. dubna 2013. Letošním tématem je Drůběž ve školní kuchyni.
 • Recept do krabičky: Rýžové nudle s tofu
  Odborníci projektu Žij zdravě pro vás připravili sérii receptů do krabiček. Krabičková strava je ideální jídlo v práci, máte totiž přesnou kontrolu, co jíte a jestli jíte pouze zdravé a kvalitní suroviny. Přejeme dobrou chuť!

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce