Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Novinky

 • Komiksové cvičení: Posilování pro muže
  Naučte se, jak cvičit v pohodlí domova téměř zadarmo. Odborníci z Žij zdravě připravili sérii komiksů. V dnešním se naučíte základní cviky pro muže.
 • První návštěva v ordinaci dětského obezitologa
  Před první návštěvou dětského obezitologa mají všichni jasno, proč za ním jdou. Mnozí si slibují, že získají rozepsaný jídelníček. To však není možné. První konzultace je o vzájemném představení dítěte, jeho rodiny s dětským obezitologem a seznámení se s léčebným postupem.
 • Komiksové cvičení: Posilování ve dvojici
  Naučte se, jak cvičit v pohodlí domova téměř zadarmo. Odborníci z Žij zdravě připravili sérii komiksů. V dnešním se naučíte, že cvičit můžete efektivně třeba s kamarádkou.
 • Obezita je nemoc. O krásu jde až v druhé řadě
  Přes osvětu, módní trendy i značné medicínské pokroky je obezita zdravotním a společenským problémem charakteru celosvětové epidemie. V ČR se obezita vyskytuje u 20-25% populace. Obezitu můžeme definovat jako zvýšenou tělesnou hmotnost vzhledem k výšce, která je způsobena větším podílem tělesného tuku.
 • Komiksové cvičení: Overball
  Naučte se, jak cvičit v pohodlí domova téměř zadarmo. Odborníci z Žij zdravě připravili sérii komiksů. V dnešním se naučíte, jak cvičit s měkkým míčkem - overballem.
 • Kuřecí plátky s bramborem a zeleninou
  Odborníci projektu Žij zdravě pro vás připravili sérii receptů do krabiček. Krabičková strava je ideální jídlo v práci, máte totiž přesnou kontrolu, co jíte a jestli jíte pouze zdravé a kvalitní suroviny. Přejeme dobrou chuť!
 • Cvičení ve dvojici
  Chcete-li vyzkoušet něco nového, zacvičte si ve dvojici! Cvičení vás bude více motivovat. Výhodou je, že ho můžete provádět prakticky kdekoliv a kdykoliv, aniž byste museli navštěvovat posilovnu.
 • Cvičení s ručníkem
  Jako cvičební pomůcku můžete využít i obyčejný ručník. Cvičení s ním je zaměřeno především na posilování hlubokého stabilizačního systému, který zajišťuje správné držení těla.
 • Ve sportu panuje velká individualita
  U mladistvých hraje velký význam vlastní individualita. Chlapci se nejraději uchylují do posiloven a děvčata do fitness center. Mladí lidé vyhledávají pohybovou aktivitu především pro pocit příslušnosti ke skupině a kvůli pozitivní sociální interakci. Pohybové aktivity představují pozitivní alternativu pro soupeření s vrstevníky, pro získání respektu a uznání druhých. Při sportu si chtějí mladiství zvýšit sebedůvěru a sebeúctu. Tyto aktivity sehrávají v tomto věku i významnou úlohu v prevenci užívání návykových látek, nejen kouření a alkoholismu.
 • Cvičení pro muže
  Posilování je populární proto, že jsou poměrně brzy vidět výsledky, kterých si může všimnout i okolí. Např. rozšíří se hrudník, zpevní ruce, případně dojde i ke zvětšení „bicepsů“. Je však důležité provádět jednotlivé cviky správně, abyste předešli například přetížení nebo natažení některých svalů.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce