Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Novinky

 • Konzultace s nutriční terapeutkou
  Konzultace stravování s nutriční terapeutkou obvykle následuje po vstupní návštěvě obezitologické ambulance. Velká část přicházejících pacientů již v životě vyzkoušela různé typy diet, přečetla různé publikace i články – a pak má takový pacient samozřejmě pocit, že již vše důležité zná.
 • Cibulačka
  Nic nezahřeje v sychravém podzimu lépe, než poctivá polévka. Naučte se, jak si připravit jednoduchou cibulačku! Odborníci webu Žij zdravě pro vás mají nový recept plný zajímavostí o zdravém stravování. Dobrou chuť!
 • Jak zhubnout při směnném režimu v práci?
  Zhubnout není jednoduché. Obzvlášť, pokud máte nepravidelný režim. Jak nejlépe zhubnout při směnném provozu vám poradí odbornice webu Žij zdravě. Dotazy jsme vybrali z naší online poradny.
 • Video: Podzimní Jízda YesNeYes ve Zlíně
  Jak by měly hubnout děti? Zdravě. To znamená vyváženou stravou a pohybem. Právě zásady zdravého životního stylu v jídle a pohybu připomněl studentům zlínského gymnázia Lesní čtvrť tým YesNeYes v čele s Jirkou Mádlem a Terkou Tobiášovou.
 • Plněný lilek
  Dochází vám nápady, co uvařit na večeři? Inspirujte se zdravým receptem odborníků Žij zdravě a připravte si skvělý plněný lilek. Dobrou chuť!
 • Dětská obezita očima pediatra
  Za poslední čtvrtstoletí došlo k ztrojnásobení počtu obézních dětí. Světoví obezitologové bijí na poplach a hovoří o epidemii, která bude pro další generace znamenat výrazné zhoršení kvality života a častější výskyt vážných zdravotních komplikací. MUDr. Zlatko Marinov, pediatr a odborník na dětskou obezitu, se s vámi na stránkách ŽijZdravě.cz bude pravidelně dělit o zkušenosti ze své praxe. Vysvětlí, jak předcházet tloustnutí dětí a co dělat, má-li vaše dítě problém s nadváhou.
 • Jak cvičit po porodu?
  Během těhotenství každá nastávající maminka přibere na váze. Optimální přírůstek je 8–14 kilogramů, často však ženy přiberou více. Po porodu mohou být se svou postavou nespokojené a budou chtít nadbytečné kilogramy shodit. Kromě zdravého jídelníčku by do svého programu měly postupně zařadit i pravidelný pohyb. Ten napomůže také lepšímu zotavení v šestinedělí. Jak správně a efektivně cvičit doma nebo venku s kočárkem poradí Mgr. Renata Větrovská, odborná poradkyně projektu Žij zdravě a rekondiční instruktorka.
 • Chirurgická léčba obezity vyšších stupňů
  U lidí s obezitou 2. a 3. stupně (BMI nad 35 resp. 40) přichází v úvahu tzv. bariatrická chirurgie, tedy operační výkon, který povede k významnému poklesu hmotnosti. Operační výkony můžeme rozdělit na dvě základní skupiny.
 • Dieta při celiakii a redukce hmotnosti
  V poslední době se čas od času setkáváme s názorem, že po vyřazení lepku ze stravy lidé hubnou. Bezlepková dieta by tedy měla vést k redukci hmotnosti, ale je tomu skutečně tak?
 • Piškotový pudink
  Občas si dopřát něco sladkého můžete, i když chcete zhubnout. Jen musíte vědět jak na to. Odborníci Žij zdravě vás naučí, jak si připravit jednoduchý a rychlý dezert, který vám dietu nezničí. Dobrou chuť!

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce