Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít
 • Jak začít?
  Otázka, která nás napadne, když si uvědomíme, že s naší váhou není všechno v pořádku a vnitřně se rozhodneme s tím něco udělat.
 • Jak zvládnout hubnutí a vyhnout se jo-ju
  Při nepravidelném režimu stravování nejčastěji vynecháváme snídaně, odbýváme obědy a přesouváme největší porce jídla do večerních hodin. Příjem tuků zvyšujeme častou konzumací uzenin, lahůdek, smetanových sýrů a smažených jídel.
 • Stanovte si reálné cíle hubnutí
  Cílem redukce hmotnosti nemusí být bezpodmínečně dosažení ideální hmotnosti. Již úbytek o 5–10 % z výchozí váhy významně sníží všechna zdravotní rizika související s nadváhou a obezitou.
 • Tlustší o 3 kila – smutná vánoční bilance
  Podle výzkumů přibere průměrný Čech během Vánoc dva až tři kilogramy. Ti „šikovnější“ z nás naberou dokonce 6 a více kilogramů. Za rychlým vánočním přibíráním stojí tradiční český přístup k vánočním svátkům, pro které je typické přejídání, častá konzumace smažených, tučných a sladkých jídel, nedostatek pohybu, přemíra televizního lenošení a samozřejmě také alkohol.  Rychle nabraná kila bohužel většinou nejsme schopni shodit stejnou rychlostí, což působí negativně nejen na naši psychiku, ale hlavně na naše zdraví. Zkuste letos svému tělu udělat radost a o Vánocích si váhu udržet! Inspirovat se můžete tipy dietoložky, PhDr. Karolíny Hlavaté, která bude hostem listopadové online poradny.
 • Každé třetí dítě v ČR má nadváhu. Co když je mezi nimi i to vaše?
  Ráno pečivo namazané marmeládou, dopoledne sušenka, k obědu ovocné knedlíky a po večeři sladký popcorn u televize. Poznáváte jídelníček svého potomka? Sladká chuť je velmi příjemná všem dospělým a děti bohužel nejsou výjimkou. Nejen proto má v naší společnosti téměř každé třetí dítě problémy s nadváhou. Hlavní roli v oblasti stravování přitom hrají rodiče, kteří mají budoucnost svých dětí doslova ve vlastních rukou.Možná by se vám mohlo zdát, že to s dětskou obezitou není tak horké. Vždyť vaše dcerka nemá ve školce žádnou silnější kamarádku a všichni synovi kamarádi hrají ve školních družstvech fotbal nebo hokej. Odborníci ale bijí na poplach a varují. Podle nejnovějších studií má v České republice problém s nadbytečnými kilogramy 20 – 30 % dětí, což je podobné množství, jako počet obyvatelů města Brna. Celosvětově pak „vede“ Amerika, kde dětská obezita dosahuje až 37 %, což početně odpovídá jedenácti Českým republikám. A čím dříve začne být dítě obézní, tím větší je šance, že ho budou kila navíc trápit po celý život.
 • Základní zásady
  Co je zdravé stravování? Pro jednoho je to pouze bílé maso, celozrnné pečivo a spousta zeleniny, druhý si pod zdravým stravováním nedokáže představit nic jiného než striktní dodržování přísné vegetariánské stravy. Existuje celá řada zaručených správných postupů pro zdravé stravování. Jak to tedy je doopravdy? Na začátku je nutné zdůraznit, že každý extrém je špatný. Rovněž přemýšlet nad každým požitým soustem nebo nad tím, kolikrát jsme dané sousto přežvýkali, není zcela ideální. Není nezbytné učit se zpaměti předpisy a recepty. Daleko významnější je pochopit základní principy a podle nich se pak chovat.
 • Oslavy a jak na ně
  Oslavy a různé společenské události jsou jedním z největších strašáku všech, kteří se snaží hubnout. Součástí téměř každé podobné akce bývá přemíra jídla a pití (především alkoholických nápojů). Na jednu stranu příjemné setkání s blízkými lidmi je doplněno množstvím nástrah, kterým se jen těžko odolává. Otázkou pak zůstává, jak vše zvládnout.
 • Jezte v létě zdravě
  Léto je skvělou příležitostí jak obměnit svůj jídelníček. Celkem jednoduše můžeme zvýšit příjem ovoce a zeleniny a doplnit tak ztrátu vitamínů způsobenou dlouhou zimou.
 • Obezita a Vánoce
  Vyvarujete se tak stresových situací v přeplněných obchodních centrech a budete mít více času na výběr správného dárku. Udělejte si volný některý víkendový den a vydejte se na příjemnou procházku po obchodech ve vašem okolí – na rozdíl od nákupů v obchodních centrech se pořádně projdete na čerstvém vzduchu a uděláte něco pro své zdraví. Namísto stresového nakupování na poslední chvíli si procházkou zpříjemníte den a zvýšíte svou pohybovou aktivitu. Tak proč nespojit příjemné s užitečným :-).
 • Vánoce a správné stravování
  Donutit se o Vánocích k jakýmkoli pohybovým aktivitám je velice těžké, ale ještě těžší je dodržovat v tomto období správné stravovací návyky. Odolat pokušení přejídat se sladkostmi, vánočním cukrovím a překonat vůni všech dalších vánočních delikates je pro řadu lidí nepřekonatelný problém. Co s tím?
 • 12

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

jednodenní akce
vícedenní akce