Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít
 • Silvestrovské pohoštění - lehké a fit
  Silvestrovské pohoštění nemusí být jen kila vlašského salátu, litry alkoholu a máslové cukroví. Překvapte letos své blízké i příbuzné jednoduchým a přitom chutným nízkokalorickým pohoštěním.
 • Vánoce – nakupujeme a vaříme
  Obvykle se o Vánocích pod hromadami dobrot rozličných chutí prohýbají stoly – různé druhy ovoce, cukroví, chlebíčky, bramborový salát, řízek, kapr, rybí polévka, vinná klobása, k tomu víno, svařené víno, pivo, sekt, džusy…Takto by se dalo pokračovat donekonečna, protože kolik rodin, tolik chutí a tolik specialit. Není tedy divu, že se velmi jednoduše stane, že se po Vánocích postavíme na váhu a zjistíme, že se její ručička posunula o kousek výše, než se pohybovala před Vánocemi. Jak se tomu tedy můžeme bránit? Plánováním „vánočního menu“.
 • Obezita a cukrovka
  Počet lidí s cukrovkou neustále stoupá, byť se zdá, že již pomaleji. V současné době je počet diabetikův naší populaci okolo 7–8 % diagnostikovaných. Když k tomu přičteme ještě 1–2 % osob, kteří o své nemoci nevědí, se blíží k 10 %.
 • Reportáž ze soutěže O nejlepší školní oběd
  Uvázat pevně zástěry a jde se na věc! Vaření oběda v domácí jídelně a na soutěži O nejlepší školní oběd se liší. Kuchařky se s cizím prostředím, surovinami a nervozitou popraly skvěle. Úsměv na tváři nechyběl při vaření nikomu ze soutěžících. Jak celý den probíhal? To se dozvíte v naší reportáži.
 • Nejlepší školní oběd mají v Písku
  Nejlepší školní obědy vaří kuchařky ze školní jídelny v Písku! Právě jejich kuřecí plátek v mandlové krustě se smetanovou omáčkou, jogurtem, brusinkami a otavskými špalíčky zvítězil v soutěži O nejlepší školní oběd, kterou uspořádala Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR společně se Společností pro výživu v rámci projektu Žij zdravě. Na druhém místě se umístila školní jídelna Brno, náměstí Svornosti, s kuřecími stehýnky na medu a zázvoru. Třetí místo v soutěži získaly kuchařky ze školní jídelny ZŠ Chmelnice s hovězím v rajské omáčce. Ve veřejném hlasování na stránkách www.YesNeYes.cz vyhrála školní jídelna Základní školy Videčská – Rožnov pod Radhoštěm s kuřecím stehnem pečeným na kysaném zelí a bramborovým knedlíkem s cibulkou.
 • Kdo vaří nejlépe?
  Která jídelna v České republice vaří nejlépe? Jaké menu je nejchutnější? Bude jím dušený králík, který kraloval na Moravě? Nebo zabodují kuchařky z Čech s rybou? To se dozvíme už tento čtvrtek (27. 10.) na finálovém klání soutěže O nejlepší školní oběd, kde se bude celý den vařit, ochutnávat a hlavně hodnotit. Vítězná školní jídelna získá nejen uznání ostatních, ale také finanční odměnu na vylepšení zázemí školní jídelny.
 • Stáhněte si jídelníčkovou pyramidu
  Vysvětlujete dětem, jak se zdravě stravovat a potřebujete nějaký názorný příklad? Zkuste to zábavnou formou. Veselá jídelníčková pyramida plná obrázků dětem ukáže, co je třeba jíst a čeho by se měly vyvarovat.
 • KROK druhý: Motivace
  Napište si svou motivaci ke změně životního stylu a hubnutí na ledničku i do peněženky, abyste ji měla stále na očích. Udržení motivace napomůže také rozdělení hubnoucího cíle na cíle menší, dosažitelnější. Neříkejte si, že chcete shodit 30 kilogramů za rok. Stanovte si, že každý následující měsíc budete mít váhu nižší, nebo alespoň stejnou.
 • KROK třetí: Pravidelné zápisky
  Zapisujte si svůj denní energetický příjem a výdej, abyste zjistila, kde a kdy děláte nejčastěji dietní chyby. Někteří hubnoucí zapomínají snídat, jiní se přejídají ve večerních hodinách. Váš nový jídelníček by měl chyby napravit a obsahovat o 10–20 % méně energie než ten stávající. Registrovaní uživatelé našeho portálu si mohou zdarma zapisovat svůj energetický příjem a výdej, a to v registrované části webu.
 • KROK čtvrtý: Opravdu zdravý jídelníček
  Jezte pravidelně menší porce a omezte množství tuku ve stravě. Ke každému jídlu zařaďte zeleninu. Přednost dávejte celozrnným potravinám i kvalitním bílkovinám (např. libové maso, výrobky ze sójových bobů). Dbejte na dostatek tekutin a vyvarujte se sladkých nápojů.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce