Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít
 • Piškotový pudink
  Občas si dopřát něco sladkého můžete, i když chcete zhubnout. Jen musíte vědět jak na to. Odborníci Žij zdravě vás naučí, jak si připravit jednoduchý a rychlý dezert, který vám dietu nezničí. Dobrou chuť!
 • Takhle se vařilo v Brně aneb SONŠO 2012
  Podívejte se, jak vypadalo finále Soutěže o nejlepší školní oběd v Brně. Do soutěže se přihlásilo téměř osm desítek škol z celé republiky a porota složená z odborníků, studentů a novinářů zvolila jako vítěze brněnskou Základní školu náměstí Svornosti.
 • Alternativní stravování: vegetariánství a veganství
  Vegetariánství se netýká pouze stravy. Jedná se o celkový životní styl, jehož základem je úcta a respekt k životu všech živočichů. Příznivci vegetariánství nekonzumují žádné výrobky, potraviny či pokrmy, kvůli kterým byl usmrcen jiný živočich, vegani nekonzumují žádné výrobky, potraviny či pokrmy, které jsou živočišného původu.
 • Fast food aneb co jste možná nevěděli
  Fast food, neboli rychlé občerstvení je dnes běžnou součástí našeho nezdravého a uspěchaného stravování. Když se řekne „fast food“ každý si jistě představí velký hamburger, párek v rohlíku, hranolky, langoše, přeslazené limonády, klobásky všeho druhu a příjemnou vůni, která na nás číhá na každém rohu. Pro naše tělo představuje tento typ občerstvení většinou nadměrný přísun skryté energie v podobě cukrů, živočišného tuku, soli a cholesterolu. Pro přípravu jídla se využívají nevhodné technologické úpravy, hlavně ve formě smažení či fritování v přepáleném oleji. Zároveň nás také tyto provozovny vedou k tomu, abychom jídlo konzumovali rychleji, bez jakékoliv námahy, ve stoje či za pohybu. Řadě z nás tento způsob rychlého stravování vyhovuje, ale jaký to má vliv na naše zdraví?
 • Jak se stravovat po 40
  Čtyřicítka je ideálním obdobím pro změnu životního stylu. Motivací bývají již počínající zdravotní potíže, ženy často touží po změně vzhledu a chtějí proto hubnout. Nezapomínejme také, že vyvážená a pestrá strava je důležitá nejen v léčbě, ale především prevenci mnoha onemocnění.
 • Tataráček z lososa s tomatovým dipem
  Losos s křepelčím vejcem za 80 korun? Nejde o vtip, odborníci z Žij zdravě vám ukážou, jak si zdravou delikatesu připravit za pár korun. Dobrou chuť!
 • Tzaziki
  Vyzkoušejte další zdravý recept od odborníků ŽijZdravě.cz. Tentokrát pro vás připravili svěží letní pochoutku - řecké Tzaziki. Dobrou chuť!
 • Hovězí beefsteak s plněnou bramborou
  Jestli se snažíte hubnout, neznamená to, že nemůžete jíst chutná jídla. V dalším receptu vám odborníci z ŽijZdravě.cz servírují zdravou delikatesu - hovězí steak. Dobrou chuť!
 • Ratatouille
  Ratatouille (vysl. ratatui) dávno není  jen položkou na menu drahých restaurací. Naučte se s pomocí odborníků z ŽijZdravě.cz, že je toto jídlo jednoduché na přípravu a vhodné pro zdravé domácí stravování. Bon apetit!
 • V jaké škole letos vaří nejlépe?
  Soutěž O nejlepší školní oběd pořádaná Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR a Společností pro výživu vstupuje do závěrečné části. Odborná porota vybrala deset školních jídelen z celé České republiky, které se utkají ve finálovém klání v úterý 28. srpna 2012. Z přihlášek je již nyní jasné, že doba univerzálních hnědých omáček je dávno pryč. Školní jídelny zaslaly recepty jídel z celého světa, ale i z netradičně pojaté české kuchyně. Soutěž se koná v rámci preventivních projektů Všeobecné zdravotní pojišťovny Žij zdravě a YesNeYes. Cílem projektů je upozornit na zvyšující se celospolečenský problém v podobě nadváhy a obezity u dětí i dospělých.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce