Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít
 • Zdravé jídlo nemusí být drahé
  Často se setkáváme s názorem, že zdravé jídlo je nutně drahé. O tom, že tomu tak nemusí být, nás přesvědčily šikovné kuchařky, které se zúčastnily loňské soutěže O nejlepší školní oběd. Zadání soutěže bylo pro všechny účastníky stejné: uvařit oběd, který bude obsahovat ryby a zeleninu a rozpočet na jednu porci nepřekročí částku 27,50 Kč. Vyzkoušejte si tři soutěžní recepty – jsou opravdu chutné, jednoduché, zdravé a přitom levné.
 • Soutěžit O nejlepší školní oběd se vyplatí!
  V soutěži O nejlepší školní oběd rozhodovala o nejchutnějším jídle uvařeném ve školní jídelně nejen odborná porota, ale také veřejnost na webových stránkách YesNeYes.cz. Hlasující školáky nejvíc zaujalo menu ZŠ a MŠ Jana Broskvy z Brna, složené z jarní fazolové polévky, rybího těstovinového rizota, hlávkového salátu a tvarohového závinu. Školní jídelna, která obdržela skvělých 3 280 hlasů, vyhrála návštěvu televizních kuchařů Filipa Sajlera a Ondry Slaniny. Kluci se proto tento týden vydali Moravu, aby ve vítězné jídelně pomohli s přípravou nejlepšího menu.
 • S dietou do restaurace? Bez problému!
  Pokud zrovna držíte redukční dietu, nebývá snadné přijmout pozvání do restaurace. Leckdo z obav o svoji linii raději zůstane doma a odepře si milou společnost svých blízkých a kamarádů. Zbytečně. Jídlo v restauraci nemusí narušit váš dietní režim, stačí vědět, jak si správně vybrat. Proto vám nabízíme několik jednoduchých tipů.
 • Víte, jak se stravují vaše děti?
  V průběhu minulého roku jsme s týmem Jízd kuchařů projeli několik základních a středních škol v České republice. Navštívili jsme Liberec, Pacov, Pardubice, Tábor a Kladno a spolu s dětmi vařili, povídali si o zdravém jídle a pohybu, dívali se na vystoupení tanečníků, akrobatů na BMX a soutěžili. Také jsme se ale dětí ptali, co si myslím o zdravém životním stylu, co rádi jedí, co je baví, jestli sportují apod. Dnes vám přinášíme výsledky naší ankety, které se zúčastnilo 1 849 dětí ve věku mezi 6 a 18 roky. V době, kdy každé třetí dítě v České republice trpí nadváhou, byly některé odpovědi obzvláště alarmující.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce