Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Nejlepší školní oběd mají v Písku

PísekNejlepší školní obědy vaří kuchařky ze školní jídelny v Písku! Právě jejich kuřecí plátek v mandlové krustě se smetanovou omáčkou, jogurtem, brusinkami a otavskými špalíčky zvítězil v soutěži O nejlepší školní oběd, kterou uspořádala Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR společně se Společností pro výživu v rámci projektu Žij zdravě. Na druhém místě se umístila školní jídelna Brno, náměstí Svornosti, s kuřecími stehýnky na medu a zázvoru. Třetí místo v soutěži získaly kuchařky ze školní jídelny ZŠ Chmelnice s hovězím v rajské omáčce. Ve veřejném hlasování na stránkách www.YesNeYes.cz vyhrála školní jídelna Základní školy Videčská – Rožnov pod Radhoštěm s kuřecím stehnem pečeným na kysaném zelí a bramborovým knedlíkem s cibulkou.

Odborná porota složená z vybraných žáků, zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR, České školní inspekce, Asociace kuchařů a cukrářů a Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR pod vedením známých kuchařů Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny vybírala z deseti školních jídelen z celé České republiky, které se dostaly do finálového klání. To proběhlo ve čtvrtek 27. října 2011 v prostorách školní jídelny Základní školy Chelčického v Praze 3. „Mám úžasný, skvělý pocit, moc jsme si to přáli,“ říká paní Drahomíra Dušková, vedoucí vítězné školní jídelny v Písku.

„Všeobecná zdravotní pojišťovna věnuje výhercům finanční prostředky k nákupu libovolného vybavení kuchyně. První cena je ve výši 20 tisíc korun, druhá 10 tisíc korun a třetí 5 tisíc korun,“ říká Tereza Květoňová, vedoucí oddělení externí a interní komunikace VZP ČR.

Rožnov vyhrál v hlasování veřejnosti!

Soutěž O nejlepší školní oběd ale nemá pouze jednoho vítěze. Oblíbenost receptů mohla otestovat hlasováním na webu www.YesNeYes.cz také široká veřejnost. První místo s 1 230 hlasy získaly kuchařky ze školní jídelny Základní školy Videčská – Rožnov pod Radhoštěm. Odměněnou jim bude možnost jeden den vařit s kuchaři Filipem Sajlerem a Ondřejem Slaninou.

Již brzy vám přineseme reportáž z finálového dne! Čtěte naše stránky :-)

Přečtěte si také další články

Registrujte se do Klubu Žij zdravě a získejte spoustu výhod!

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce