Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít
 • Obědy školáků z fast foodů? - jde to i jinak!
  I když je naše snaha o zdravější životosprávu dětí na hranici všech sil, často proti nám stojí překážky, se kterými se těžko bojuje. Především pak skupinu starších školáků je stále těžší přesvědčit o důležitosti pravidelné a zdravé stravy.
 • Když hraju fotbal, už tolik nefuním…
  Jmenuji se Ondra a je mi 14 let. Když se nyní podívám zpětně na své fotky, začínal jsem být poněkud „oplácaný“ už v době, kdy jsem šel do první třídy. Fakt je ten, že jsem měl vždycky jídlo rád… Tehdy jsem si samozřejmě žádný problém neuvědomoval.  Kilogramy plíživě narůstaly. Nikdy jsem závodně nesportoval, zpočátku mně ale hodiny tělocviku nevadily, docela rád jsem si i zahrál s kamarády fotbal. Jenže přišla chvíle, kdy jsem nějak „nestačil s dechem“ a najednou jsem byl při fotbale posílaný jen do branky. Přestalo mě to bavilo.  Asi před dvěma lety mi zjistili vysoký krevní tlak. Tehdy padlo rozhodnutí (myslím, že společné rozhodnutí mé dětské lékařky a rodičů, tedy spíše maminky), že je potřeba začít s mojí váhou něco dělat. Ujišťuji vás, že tehdy to moje rozhodnutí rozhodně nebylo! Měl jsem hrozný strach.  Připadalo mi, že se můj svět hroutí, že mi od této chvíle budou do konce života odepřeny všechny ty lákavé dobroty, čokolády, chipsy, řízečky…   Dostanu nějaké jídelníčky, které mi vůbec nebudou chutnat! To rozhodně nepodstoupím!
 • Stačí správný odborný přístup a podpora
  Příběh paní Ivety a jejího boje s nezdravou váhou syna Filípka je důkazem, že je možné uspět i v případě, že proti vám stojí autorita v podobě praktické lékařky, která odmítá pomoct. Paní Iveta se nezalekla, vytrvala a ty správné rady nalezla u jiných odborníků. Těm je do dnešního dne vděčná, že synovi nastolili pravidelný režim a pomohli zhubnout. Filípek už dávno není dítko obézní, podařilo se mu zredukovat váhu o 8 kg, ale i přes tento úspěch mají s maminkou ještě kus práce před sebou.
 • Hubnutí, aneb proč to mají muži jednodušší?
  Psycholožka Dr. Slabá nám ze své praxe prozradila, jaký je rozdíl mezi hubnutím žen a mužů. Zamyslela se i nad tím, proč jsou muži úspěšnější, než ženy.
 • Zdravotní problémy jako výmluva obezity?
  Poražte je jako slečna Leona Brečková. Pevná vůle, osobní přesvědčení a zarputilé odhodlání, takto je možné ve zkratce shrnout příběh boje s nadváhou slečny Leony Brečkové. Díky sebeuvědomění a nastavenému pravidelnému režimu se jí podařilo zredukovat váhu z původních 101 kg na současných 73 kg, a to i přes značné zdravotní problémy, které její snahu komplikovaly. Shodit 28 kg během jednoho roku, to je úctyhodný výkon! Slečna Brečková však chce jít ještě dál: „Má cílová váha je 68 kg. Hlavně nepolevit a udržet se.“
 • Jak hubnout při práci na směny?
  Hubnutí ve směnném provozu v práci je obtížnější, než při klasické pracovní době. Organismus zatěžují přehozené biorytmy a nedostatek spánku. Hubnutí navíc komplikuje nepravidelné stravování během dvanáctihodinových směn. Jak si poradit s redukcí kilogramů, když pracujete na směny, vám poradí odborná garantka projektu Žij zdravě Karolína Hlavatá.
 • Myslíte, že po šedesátce nemůžete zhubnout?
  Žij zdravě vám přináší příběh pana Přiba, který v 68 letech snížil svoji nadváhu o více než 30 kg. Systematicky se zaměřil na rozvoj pohybové aktivity a začal si zapisovat příjmy energie. Jak jinak by taky měl ekonom pracovat? Výsledky na sebe nedaly čekat a pan Přib se cítí lépe. To vše díky přirozenému a postupnému snižování váhy ze 125 na přibližně 90 kg.
 • Zrod nového JÁ
  Petr Matuška by se s Vámi chtěl podělit o svůj příběh, jak postupným snažením zhubnul 40 kg! Jeho cesta byla dlouhá, ale nakonec dosáhl svého vysněného cíle. Tímto by rád podpořil všechny, kteří se také snaží shodit pár kilo nebo trpí nadváhou a chtějí s tím něco dělat.
 • Obézních Čechů nepřibývá, ale ...!
  V rámci projektu Žij zdravě Všeobecné zdravotní pojišťovny zrealizovala společnost STEM/MARK průzkum stavu obezity a přidružených onemocnění v České republice. Průzkum se uskutečnil v lednu letošního roku na vzorku 2058 respondentů z celé České republiky, a přestože ukázal, že počet obézních u nás v současnosti nestoupá, vyšlo najevo, že alarmující je nárůst podváhy u dívek ve věku 18 až 19 let.
 • Pohyb s problémovým pohybovým aparátem
  Lidí s omezením pohybové aparátu je čím dál více. Část si přivodí problémy nějakým zraněním, například při sportování, ale větší část si své problémy vytváří špatným a nevhodným pohybovým stereotypem během každodenních běžných činností.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

jednodenní akce
vícedenní akce