Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Krabičková dieta. Zaručený úspěch?

V současné době se ve společnosti objevila nová taktika v boji s nadbytečnými kilogramy – krabičková dieta. Nabídka zní a vypadá krásně. Pokrmy odpovídající individuálně nastavené redukční dietě, předem připravené, stačí si je jen nechat doručit nebo vyzvednout. Žádné starosti s dietou, s nákupem potravin. Ale je to skutečně tak?

krabičková dieta

Krabičková dieta je vždy vytvořena tak, aby vyhovovala větší skupině osob. Proto nikdy nebude a nemůže být zcela individuálně nastavená. Musí si totiž najít své kupce. Nikdy nebude přesně respektovat vaše momentální chutě, nálady i denní režim. Co platné, že máte momentálně chuť na plátek masa, když dostanete připravené zeleninové rizoto se sýrem. Krabičková dieta za vás dokáže vyřešit plánování a přípravu jednotlivých jídel, ale zbaví vás také svobody rozhodování o tom, CO a KDY si dáte, čím uspokojíte chuť.

Ztrácíte přehled o potravinách

Dieta v krabičce vás nenaučí skládat si pestrou stravu odpovídající zdravému životnímu stylu. Dodaná jídla přece garantují příjem dané porce energie i živin, tak proč to řešit? Proč se zajímat o energetické hodnoty jednotlivých pokrmů, oblíbených dobrot a hledání jejich zdravějších variant, když mi stravu někdo předem připraví a sestaví?

Aby byl příjemce takové diety spokojen, musí při její konzumaci opravdu redukovat hmotnost. To je často zajištěno nižším energetickým příjmem (cca 6 000-5 000 kJ), než by bylo nutné. Dotyčnému hubnoucímu by stačilo ze svého současného příjmu „ubrat“ jen na 8 000 kJ.

Nic není zadarmo

Krabičková dieta je poskytnutou službou, která musí být také zaplacena. Porovnejte si proto ceny, které za tuto službu zaplatíte, úsporu času a pohodlí, které by mělo vyvážit zaplacenou částku. Pokud nemáte každý měsíc několik tisíc korun nazbyt, bude pro vás krabičková dieta jen dočasnou alternativou, kterou si „vyzkoušíte“. Ale co budete dělat po skončení využívání připravených jídel? Pokud si nebudete vědět rady, dostaví se pouze návrat k původnímu stravování a tím pádem také jojo efekt.

Pokud bydlíte ve velkém městě, můžete si v současnosti vybrat z většího množství poskytovatelů této služby. Vyplatí se porovnat si jednotlivé programy a jejich obsah i cenu, poptat se také na zkušenosti těch, kteří takovou dietu vyzkoušeli.Krabičková dieta má svá pro i proti a může být dobrou volbou pro člověka, který má představu o svém současném energetickém příjmu, dokázal by si sám sestavit vhodnou redukční dietu, ale ví, že na to nebude mít v dohledných týdnech až měsíci čas. Takový člověk může z využití krabičkové diety profitovat.

Autor: Bc. Jitka Laštovičková

Přečtěte si také další články:

 

Registrujte se do Klubu Žij zdravě a získejte spoustu výhod!


pavla (11.07.2012):

zkoušela jsem a byla jsem velice spokojená

Libuše (11.07.2012):

Ideální, bezstarostné, ale pro většinu lidí nedostupné. Já bych preferovala vlastní dietu a hlavně pohyb.

Jana (20.07.2012):

Za tohle jídlo bych neplatila. Radši si na trhu nakoupím čerstvé potraviny, u místního řezníka maso a navařím sobě, manželovi i dětem. Navíc na zahradě dozrávají cukety, okurky... Není problém si porci dát do krabičky a vyrazit třeba na výlet. Navíc nevěřím čemukoliv, co nese název DIETA. Na diety kašlu, hubnu podle zásad zdravého životního stylu...

Marcela (22.07.2012):

Dobrý den.Krabičkovou dietu bych brala ,ale nestačili by nám na to důchody.U nás ve městě jí začali nabízet,ale pro ženu 6.500Kč a pro muže přes 7.000Kč.Ještě nájemné a ostatní poplatky,prostě bychom se nevešli.Je to pro lidi, kteří na to mají penízky.

Lucík (06.09.2012):

Zkoušela jsem mnoho diet, v tomto oboru, každá má své pro a proti. Většinou vše odpovídá ceně. Tedy poměr cena akvalita. V Praze u mne vítězí Slimbox, vše bylo čerstvé a hlavně velmi chutné. Ještě je dobrý Nutricare, ale to už je jiná cenová kategorie. Jinak jsou společnosti, které mne co do kvality jídla velmi zklamali. Používají jména slavných a je vidět, že je to jen reklama, protože nehubnou, jen o tom mluví.

LenkaKa (13.09.2012):

Zkoušela jsem krabičky od slimboxu a naučila jsem se správně stravovat. Mají to dobře vymyšlené, že stačí s nimi hubnout chvíli a pak zjistíš co si máš přesně koupit a kolik to má KJ. Velká spokojenost :)Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

jednodenní akce
vícedenní akce