Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Obézní dítě – obézní dospělý. Změňte to!

V České republice bojuje v dnešní době 34 % obyvatel s nadváhou a 21 % s obezitou. Ve srovnání s tím by se mohlo 13 % obézní dětské populace zdát jako podružný problém. Dětská obezita však produkuje v 80 % chronicky obézní dospělé jedince se závažnými zdravotními komplikacemi, které vedou k vyšší nemocnosti a předčasnému úmrtí. Trpí-li vaše dítě nadváhou a chcete-li pro jeho zdraví udělat maximum, přihlaste se do rodinného rodinné projektu na ŽijZdravě.cz.

Statistika hovoří jasně

Hlavní zdroj dětské obezity v civilizovaném světě je životní styl celé rodiny. Na dítěti se odráží především veškeré nedostatky a neúspěchy rodinných režimových opatření, kdy energetický příjem výrazně převyšuje výdej. „Dítě v rodině nemá ekonomickou moc, nevydělává, nenakupuje a nevaří. Z domácího koše jen jí a tím uzavírá bludný kruh jezení a tloustnutí,“ říká MUDr. Zlatko Marinov, pediatr a odborník na dětskou obezitu z Fakultní nemocnice v Motole. Nejlepší léčbou obezity je její prevence a včasná léčba. Již pokud má dítě 2 a více kilogramů nadváhy, plnější bříško nebo zvětšený podbradník, by se měl zodpovědný rodič zaměřit na úpravu životního stylu rodiny. V ideálním případě také vyhledat odbornou pomoc dětského lékaře. Je totiž jednoznačně lepší dnes vyřešit dvě kila nadváhy, než za dva roky nereálně léčit 20 kg, nutno říci zbytečné, obezity. A přitom stačí nepodceňovat základní fakta a doporučení ohledně výživy a pohybu, která mohou mít pro budoucnost velký význam. S těmi vás v průběhu rodinného projektu seznámí odborníci na zdravou výživu a pohyb pod vedením MUDr. Zlatko Marinova. Vybraní účastníci se s nimi budou pravidelně setkávat a své dojmy a úspěchy sdílet s ostatními rodinami s obdobným problémem na stránkách webu o zdravém životním stylu www.ZijZdrave.cz.

Koho hledáme?

Do tříměsíční rodinného projektu hledáme rodinu s dítětem s nadváhou do 15 let, která má chuť navzájem si pomoci žít zdravější, delší a kvalitnější život. Je-li alespoň jeden člen vaší rodiny pojištěn u VZP, zaregistrujte se v Klubu ŽijZdravě.cz a do konce července pošlete svoji rodinnou fotografii a krátký motivační dopis na info@zijzdrave.cz. Rodinný projekt odstartuje v září a potrvá do konce listopadu. Vhodné uchazeče vybere MUDr. Zlatko Marinov. Záznamy vašeho rodinného snažení a úspěchů ve formě článků a videí pak budou inspirovat a motivovat další rodiny na webu ŽijZdravě.cz. Více informací najdete na v minulém rodinném projektu.

Proč se zúčastnit rodinného projektu?

  • Pomůžete svým dětem.
  • Získáte jedinečnou pomoc odborníků zcela zdarma.
  • Dlouhodobý program vám zajistí vysokou úspěšnost hubnutí.


Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

jednodenní akce
vícedenní akce