Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít
 • Konzultace s nutriční terapeutkou
  Konzultace stravování s nutriční terapeutkou obvykle následuje po vstupní návštěvě obezitologické ambulance. Velká část přicházejících pacientů již v životě vyzkoušela různé typy diet, přečetla různé publikace i články – a pak má takový pacient samozřejmě pocit, že již vše důležité zná.
 • Jak zhubnout při směnném režimu v práci?
  Zhubnout není jednoduché. Obzvlášť, pokud máte nepravidelný režim. Jak nejlépe zhubnout při směnném provozu vám poradí odbornice webu Žij zdravě. Dotazy jsme vybrali z naší online poradny.
 • Dětská obezita očima pediatra
  Za poslední čtvrtstoletí došlo k ztrojnásobení počtu obézních dětí. Světoví obezitologové bijí na poplach a hovoří o epidemii, která bude pro další generace znamenat výrazné zhoršení kvality života a častější výskyt vážných zdravotních komplikací. MUDr. Zlatko Marinov, pediatr a odborník na dětskou obezitu, se s vámi na stránkách ŽijZdravě.cz bude pravidelně dělit o zkušenosti ze své praxe. Vysvětlí, jak předcházet tloustnutí dětí a co dělat, má-li vaše dítě problém s nadváhou.
 • Chirurgická léčba obezity vyšších stupňů
  U lidí s obezitou 2. a 3. stupně (BMI nad 35 resp. 40) přichází v úvahu tzv. bariatrická chirurgie, tedy operační výkon, který povede k významnému poklesu hmotnosti. Operační výkony můžeme rozdělit na dvě základní skupiny.
 • Mýty spojené s hubnutím po porodu
  Pro novopečenou maminku je po porodu dětátka mnoho věcí kolem nových a nezažitých. Zpočátku se zpravidla snaží získávat informace, jak se dá. Od maminek i babiček, kamarádek, z knih nebo z internetu. Je zahlcena tipy a radami a pořádně neví, co si vybrat a čemu věřit. S hubnutím po porodu to není jiné. Existuje mnoho “zaručených” nápadů, co dělat nebo naopak nedělat po porodu, abyste zhubla. Ne však všechno je stoprocentní pravda a něco je dokonce úplný nesmysl.
 • Nejlepší školní oběd vaří v Brně
  Ve třetím ročníku celorepublikové soutěže O nejlepší školní oběd, pořádané v rámci projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny Žij zdravě, zvítězily kuchařky ze školní jídelny Náměstí Svornosti v Brně s lososem na restované zelenině s bramborovou kaší. Druhé místo patří zástupcům školní jídelny Základní školy Mánesova v Otrokovicích se zdravým karbanátkem, bramborovým salátem s francouzskou zeleninou a jogurtovým dresinkem s bylinkami. Trojici vítězů uzavírají kuchařky ze školní jídelny Nádvorní v Brně a jejich pangasius ze Švédska. V rámci hlasování laické veřejnosti na stránkách www.YesNeYes.cz vybojovala první místo školní jídelna Gymnázia Lesní čtvrť ve Zlíně se zeleninovým špízem a bramborovou kaší.
 • Hubnutí začíná v hlavě
  Vliv psychiky na hubnutí se u jednotlivých lidí liší. U některých je její účinek zcela zásadní, jiní mají problém snížit váhu například z důvodu poruch metabolismu. Nejdůležitější je poznat psychický mechanismus, který právě jim způsobuje při snižování váhy problém, zaměřit se na něj a pokusit se jej napravit. Mechanismus bývá často spojen se stanovováním reálného cíle hubnutí, načasováním snižování váhy nebo motivací.
 • Když se nedaří
  Celá rodina se už týdny usilovně snaží. Změnili jste kvůli dítěti s nadváhou jídelníček, do každodenního režimu zapojili více pohybu. A výsledek se ne a ne dostavit? To rozhodně není důvod k obavám. Neváhejte a běžte se poradit se svým dětským lékařem o tom, co můžete udělat více.
 • Jaký je vhodný jídelníček po porodu
  Po porodu chce každá maminka vypadat co nejrychleji co nejlépe. Je jisté, že jí k tomu může napomoci, kromě jiných věcí, i správná skladba jídelníčku. Co by novopečené maminky měly jíst a co si naopak odpustit?
 • Hubnutí v každém věku - mám to zapotřebí?
  Překročili jste šedesátku, jste prostorově výraznější a u lékaře stále slyšíte, že za vaše zdravotní problémy může vaše nadváha a obezita. Je to ale skutečně pravda a po zhubnutí vše zmizí?

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce