Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít
 • Komiks vám poradí
  Ztratili jste průkaz pojištěnce? Chcete zaregistrovat své dítě ke Všeobecné zdravotní pojišťovně? Nebo „jen“ potřebujete zjistit, na co máte jako pojištěnec VZP ČR právo? Poradí vám Pepa Pojištěný a Květa Pojištěná prostřednictvím nových komiksů na stránkách 111 VZP.
 • Starejte se o své zdraví a čerpejte výhody
  Všeobecná zdravotní pojišťovna je nejen stabilním a spolehlivým partnerem v péči o zdraví. Svým klientům také nabízí celou řadu výhod v podobě příspěvků, slev u smluvních partnerů a dalších benefitů. Vybírat můžete z opravdu široké nabídky, stačí pouze pravidelně pečovat o vaše zdraví. V tomto článku vám představíme, jaké výhody jsou pro vás připraveny!
 • Tipy na hry s dětmi
  Zlobí vás neustálé špatné počasí? Nevíte, jak děti zabavit, aby jen neseděly u televize nebo počítače? Můžete hrát různé společenské hry nebo společný čas strávit aktivně. Máme pro vás pár nápadů na pohybové aktivity, které můžete vyzkoušet, i když venku prší nebo sněží.
 • Bojujeme proti dětské obezitě
  Rostoucí počet dětí s obezitou a nadváhou je jedním ze strašáků moderní doby. Z průzkumu VZP vyplynulo, že již každé třetí dítě v ČR má problémy s váhou! Nejúčinnější zbraní v boji s dětskou obezitou, je prevence, proto se VZP rozhodla zrealizovat šňůru akcí pro školáky – takzvané Jízdy kuchařů. Akce, které dětem zábavnou formou ukazují, jak zdravěji jíst a začít se hýbat.
 • Žij zdravě v Plzni
  Poslední zastávkou letošní roadshow Žij zdravě 2011 se stalo město Plzeň. Předpověď počasí nebyla nijak optimistická – právě tento den se měli v Plzni všichni čerti ženit. Naštěstí se pošmourná obloha alespoň na několik hodin roztáhla a my mohli naplno spustit plánovaný program, který se tentokrát odehrál před hlavním vchodem oblíbeného nákupního centra Olympia.
 • Žij zdravě v Českých Budějovicích
  V pátek 17. června se žilo zdravě na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Den Žij zdravě zavítal do jihočeské metropole, představil Českobudějovickým nejrůznější sportovní aktivity a poučil je o správných stravovacích návycích. Zájemci si mohli nechat změřit tlak a hladinu glykémie v krvi, děti dováděly na trampolínách nebo v dětském koutku. Nikdo netrpěl hlady ani žízní. O občerstvení se postarala zdravá jídelna Spirála.
 • Den Žij zdravě v Českých Budějovicích
  V pátek 17. června 2011 to vypukne! České Budějovice se stanou další zastávkou roadshow Den Žij zdravě 2011 po českých a moravských městech. Přijďte si vyzkoušet nové a neobvyklé pohybové aktivity, ochutnat zdravé jídlo a individuálně se poradit s nutričními terapeutkami, instruktory rekondičního centra a obezitologem a zbavte se kilogramů jednou pro vždy. Budeme se na vás těšit od 13 do 18 hodin na náměstí Přemysla Otakara II.
 • Den Žij zdravě 2011 v Plzni
  Trápí vás nadbytečné kilogramy? Nezbývají vám finance na konzultace s dietology a fitness poradci? Nevíte, která pohybová aktivita je nejlepší pro snížení váhy? Přijďte na akci Den Žij zdravě 2011 v Plzni! Změříme vám BMI, hladinu cukru v krvi, krevní tlak i puls. Odborníci z rekondičního centra VŠTJ Medicína vám pomohou vybrat vhodný sport pro redukci kilogramů, poradí vám se sestavením redukčního jídelníčku i zásadami zdravého životního stylu. Sportovci z místních klubů a fitness center vám představí účinné sporty ke snížení váhy. To vše zcela zdarma! A kdy? V sobotu 18. června 2011 od 10 do 15 hodin před hlavním vchodem do OC Olympia v Plzni.
 • Upoutávka na Den Žij zdravě 2011
  Přijďte se podívat na Den Žij zdravě 2011 v Českých Budějovicích a Plzni! Spolu s týmem odborníků rekondičního centra VŠTJ Medicína a místními sportovci vám ZDARMA poradíme, jak postupně a trvale snížit váhu!
 • Žij zdravě v Karlových Varech
  V příjemně slunečné atmosféře Karlových Varů se v pátek 20. května odehrála druhá část zdravé roadshow, Den Žij zdravě 2011. Před nákupním centrem Varyáda vyrostlo pódium, stánky, stanoviště měření a dětský koutek. V průběhu odpoledne sportovní instruktoři představili návštěvníkům akce zumbu, pilates, power jogu, aerobic dynamic kickbox a další atraktivní sporty. Zdravé občerstvení ve stánku Kus-kus bylo vynikající i krásné na pohled. Ve stánku VZP měřily zkušené sestřičky hladinu cukru v krvi (glykémii), cholesterol a optik radil se zrakem.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce