Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Den Žij zdravě 2011 v Jihlavě

V sobotu se odehrál letošní první Den Žij zdravě v Jihlavě.  Počasí nám přálo, takže naší zdravé akci pro celou rodinu nestálo nic v cestě. Ve Smetanových sadech nás čekaly ukázky celé řady více či méně tradičních pohybových aktivit, vystoupení odborníků na obezitu, zdravou stravu a sport. Nechybělo ani zdravé občerstvení a dětská zóna s trampolínou, která doslova praskala ve švech.

Představení pohybových aktivit

Nejprve populární moderátor Hitrádia Vysočina, Milan Řezníček, uvítal na pódiu okouzlující skupinu orientálních tanečnic, které nám tanec přiblížily a prozradily, že jej tančí i muži. Následovaly tři krátké ukázky, ze kterých se nejen mužům, ale i přítomným ženám tajil dech.

Tanečnice na pódiu vystřídaly jogínky, které nás seznámily s principy jógy a ukázaly nám hned několik základních pozic. V průběhu dne se nám v nebezpečně vypadajícím představení předvedli ještě kickboxeři pod vedením Vratislava Staňka. Výhody vylepšené chůze, tzv. nordic walkingu, nám přiblížily instruktorky rekondičního centra. Nechyběla ani ukázka cvičení pro seniory a zdravotního cvičení. Všichni sportovci byli po celou dobu na akci přítomní ve svých stáncích a odpovídali na všetečné dotazy návštěvníků.

Odborné konzultace

Během akce se na pódiu vystřídali také odborníci – obezitolog, MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., instruktorka rekondičního centra, Sylva Vachovcová, a nutriční terapeutka, Jitka Laštovičková. Odborníci nejen zodpovídali dotazy účastníků na téma zdravá strava, problémy s váhou, obtíže s dietami a pohybovými aktivitami, ale byli také k dispozici pro individuální konzultace v rámci stánku nutričních terapeutek. Zde probíhalo měření glykémie, váhy a tlaku.

Dětský koutek

Pro děti byl na akci připraven dětský koutek s trampolínou. Každý malý návštěvník si také mohl na památku pomalovat své tričko. Na pódiu se odehrála spousta soutěží, ze kterých si děti odnesly pěkné dárečky od VZP. Musíme uznat, že elán a pohybové nadšení dětí by „strčilo do kapsy“ nejednoho dospělého.

Již dnes se těšíme na další akce Den Žij zdravě, které se odehrají v Karlových Varech, Českých Budějovicích a Plzni.

Další fotografie z akce naleznete na naší facebookové stránce!

Přečtěte si také další články

Registrujte se do Klubu Žij zdravě a získejte spoustu výhod!

ZZ_den zij zdrave jihlavaZZ_Jihlava_2ZZ_Jihlava_3zz_jihlava_4


Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

jednodenní akce
vícedenní akce