Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Den Žij zdravě v Českých Budějovicích

V pátek 17. června se žilo zdravě na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Den Žij zdravě zavítal do jihočeské metropole, představil Českobudějovickým nejrůznější sportovní aktivity a poučil je o správných stravovacích návycích. Zájemci si mohli nechat změřit tlak a hladinu glykémie v krvi, děti dováděly na trampolínách nebo v dětském koutku. Nikdo netrpěl hlady ani žízní. O občerstvení se postarala zdravá jídelna Spirála.

Početné řady návštěvníků rozproudily nejprve rytmy zumby, pak se přidal jumping – skoky na malých  trampolínkách, kterým neodolaly zejména nejmladší návštěvníci. Dance jógu a flexibar zase obdivovali ti dříve narození. Rekondiční trenérka, Jana Šebková, předvedla správnou chůzi se severskými holemi – nordic walking. Obezitolog, doktor Matoulek, odpovídal na všetečné dotazy návštěvníků, kteří chtěli vědět vše o redukci váhy a racionálním jídelníčku. Ve stánku VZP vítal návštěvníky Viktor Lavička z její českobudějovické pobočky a nabízel zájemcům edukační materiály týkající se například výživových doporučení.

Mateřské centrum Máj se postaralo o zábavu těch nejmenších účastníků, kteří si mohli zajezdit v autíčku nebo vybarvit omalovánky. Cvičitelky z místního Cityfitness představily sporty nejen na pódiu, ale ochotně podávaly také individuální konzultace ve stánku. Dlouhá fronta před stánkem měření BMI, tlaku a glykémie naznačovala, že Jihočeši o své zdraví chtějí pečovat. Přeměřit si své hodnoty a poradit se o změně ve stravovacích návycích přišlo totiž téměř 100 zájemců. Den Žij zdravě si zkrátka užila celá rodina.

Fotky z akce najdete na naší facebookové stránce!

Přečtěte si také další články:

Registrujte se do Klubu Žij zdravě a získejte spoustu výhod!

P1010038P1010047P1010052P1010086P1010089P1010090P1010094P1010095


Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce