Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Konec dobrý, všechno dobré

Poslední zastávkou letošní roadshow Žij zdravě 2011 se stalo město Plzeň. Předpověď počasí nebyla nijak optimistická – právě tento den se měli v Plzni všichni čerti ženit. Naštěstí se pošmourná obloha alespoň na několik hodin roztáhla a my mohli naplno spustit plánovaný program, který se tentokrát odehrál před hlavním vchodem oblíbeného nákupního centra Olympia.

V Plzni nás čekal sportem a zdravým životním stylem nabytý den. Nadšení sportovci z plzeňských sportovních center M3M, SC studia Kalikovský mlýn, rekondičního centra Medispo a sportovního studia Andrea nás seznámili s řadou sportovních aktivit, které jsou vhodné nejen ke snižování váhy, ale také zlepšení kondice a růstu svalové hmoty. Měli jsme možnost vidět a vyzkoušet si fitness bosu, energickou zumbu, náročný flexibar a pohodový nordic walking. Zaujal nás i schwinn cycling, což je jízda na stacionárním kole podle tepové frekvence.

Obezitolog, MUDr. Matoulek, nás seznámil se zásadami zdravého životního stylu, nutriční terapeutky nám poradily jak správně složit redukční jídelníček a instruktorka rekondičního centra prozradila, jaký sport je pro nás nejvhodnější. V informačním stánku VZP jsme se mohli dozvědět, jaké novinky pojišťovna chystá a odnést si brožurky o cholesterolu, zdravé stravě a informace o dietách a hubnutí.

Obdobně jako na Dnech Žij zdravě v Jihlavě, Karlových Varech a Českých nechybělo ani Plzni stanoviště měření BMI, dětský koutek a stánek se zdravým občerstvením. Z Plzně nás nakonec vyhnala odpolední průtrž mračen, ale i tak jsme si akci skvěle užili.)

Na další fotky z akce se podívejte na našem facebooku!

Přečtěte si také další články:

Registrujte se do Klubu Žij zdravě a získejte spoustu výhod!

IMG_1769IMG_1825IMG_1845IMG_1900IMG_1905IMG_1887IMG_1856IMG_1918


Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce