Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Cvičení pro muže

Posilování je populární proto, že jsou poměrně brzy vidět výsledky, kterých si může všimnout i okolí. Např. rozšíří se hrudník, zpevní ruce, případně dojde i ke zvětšení „bicepsů“. Je však důležité provádět jednotlivé cviky správně, abyste předešli například přetížení nebo natažení některých svalů.

Tak jako při jiné pravidelné fyzické zátěži by každý měl začínat nejprve s mírnou námahou a postupně by se měl propracovat k náročnějším a intenzivnějším pohybovým aktivitám, v tomto případě posilovacím cvikům. 
„Pokud se člověk rozhodne pro cvičení doma a je začátečník, měl by začínat s cviky, při kterých používá pouze svou tělesnou hmotnost. Univerzálním cvikem jsou kliky. Ty procvičí svaly paží, břicha a samozřejmě i zad,“ vysvětluje nutriční a pohybový specialista RNDr. Pavel Suchánek.

Posilovací cvičení si můžete rozdělit do několika bloků s postupně se zvyšující náročností. Každý blok je vhodné dodržovat nejméně 6 – 8 týdnů. Cílem je, abyste se postupně propracovali k náročnějšímu bloku cvičení. Například začínejte s prováděním nejprve pěti opakováními každého cviku ve dvou sériích, v dalším bloku deset opakování a tři série, poté patnáct opakování ve třech sériích. Zkraťte přestávky mezi cviky atd. To platí, i pokud se zaměřujete na redukci tělesné hmotnosti. Tehdy se doporučuje, aby jeden blok trval minimálně šest týdnů.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce