Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Sobotní cvičení s dětmi

Zapojte se do pravidelného cvičení s dětmi, které patří do dlouhodobého programu léčby a prevence dětské obezity a cukrovky. Do programu patří nejen hry pro děti, ale i odborné konzultace.

Hlavní cíl

Pravidelné společné setkávání dětí a rodičů s pohybovou aktivitou s hledáním možností, jak dítě zapojit do pohybu v běžném životě. Komunikace a diskuze s rodiči na témata týkající se dětské obezity a cukrovky. Cílem je zapojení dětí a rodičů do dlouhodobého programu léčby a prevence dětské obezity, cukrovky. Program vhodný pro dětské diabetiky a děti s nadváhou. Čeká na vás tým lékařů, věnující se otázce dětské obezity a diabetologie, dále nutriční terapeuti či instruktoři pohybových aktivit.

Pohybové aktivity

Sportovní hry dle věku a schopností dětí, míčové a kolektivní hry na všechny způsoby, opičí dráha, chůze s holemi, dětské tanečky, cvičení na míčích, honičky, štafety a osvojení si dalších dovedností. O malé drobečky bude také postaráno v dětském koutku. Možnost individuální konzultace s lékaři a odborníky o zdravém životním stylu na témata – nadváha a obezita u dětí, její rizika, léčba, jaký pohyb je vhodný, jak upravit jídelníček, děti s cukrovkou a co vás zajímá. Při cvičení se mohou zapojit dobrovolníci z řad rodičů.

KDY:

Každou první sobotu v měsíci od 9.00 do 11.30 hod.

TZN.: 5.1., 2.2., 2.3., 6.4., 4.5., 1.6.

KDE:

(GVP) Gymnázium Na Vítězné pláni 11 60, Praha 4

Vstupné:

Členský příspěvek: 1 dítě/ 110 Kč/ na rok

Oddílový příspěvek: členi 30 Kč/ nečleni 50 Kč/ dítě /vstup

Zdravá svačinka od VZP zdarma! Pro nově příchozí 1x sobotní cvičení s dětmi na vyzkoušení zdarma.

Co s sebou?

Sportovní oděv, vhodnou obuv, mikinu, pití a hlavně dobrou náladu.

Uvítáme, pokud se zapojí při hrách i dobrovolníci z řad rodičů.
Během roku se pro děti konají i jiné akce, kde mají členi cenové zvýhodnění např. Děti v pohybu - pravidelně každou středu od 17.00 do 18.00 na GVP.

 

Mohlo by Vás také zajímat:Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce