Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít
 • Mořský koník - poslední volná místa
  Letošní ročník Mořského koníka v Řecku je v plném proudu, ale volná místa jsou stále k dispozici. Proto nepromeškejte výjimečnou příležitost, kdy vaše dítko může strávit překrásné 3 týdny plné sluníčka, sportu a také odpočinku u  Egejského moře.
 • Ozdravné pobyty pro děti u moře
  Využijte zvýhodněnou cenu na poslední volná místa ve 4. turnusu v Chorvatsku v 5. turnusu v Řecku a přihlaste vaše dítě na Mořského koníka právě teď.
 • Jak bojovat s cukrovkou
  Odhaduje se, že v současnosti trpí na celém světě téměř 200 miliónů lidí diabetem. Za příštích 25 let se toto číslo podle vědeckých předpovědí zdvojnásobí.
 • Obezita a krevní tuky
  Laboratorní vyšetření některých tuků patří mezi základní biochemická vyšetření, která se pacientům stanovují pravidelně. Největší význam má stanovení cholesterolu a triglyceridů.
 • Sport a pohybová aktivita v 21. století
  Jak nejlépe strávit volný čas i s celou rodinou? Na to nám odpověděl  instruktor pohybových aktivit Mgr. Jan Větrovský.
 • Mechanické komplikace obezity
  Obezita je onemocnění, které je charakterizováno hromaděním tukové tkáně nad normu. Je nebezpečné především pro svou prokázanou souvislost s množstvím komplikací, které lze jednoduše rozdělit na metabolické a mechanické.
 • Přípravky na hubnutí – sliby versus realita
  S narůstajícím problémem nadváhy a obezity roste tmnožství přípravků slibujících rychlé zhubnutí. Denně jsme konfrontováni nabídkami zázračných pilulek slibující rychlé a hlavně bezpracné zhubnutí. Jaké je ale realita?
 • Když je v cestě překážka - ateroskleróza
  Srdečně-cévní choroby jsou v rozvinutém světě velmi rozšířeny a řadí se mezi tzv. civilizační choroby. Více jak polovina úmrtí v České republice je způsobena právě srdečně cévními chorobami, ve většině případů je podkladem ateroskleróza (lidově „ucpávání cév“). Nabízí se přirovnání aterosklerózy k opravě silnice.
 • Obezita a riziko vzniku nádoru
  Výskyt obezity a nadváhy se celosvětově významně stoupá. S obezitou souvisí i výskyt mnoha dalších onemocnění – cukrovka, srdečně cévní onemocnění  na podkladě aterosklerózy, poruchy plodnosti, artróza nosných kloubů, depresívní stavy, apod. Tím, že se nám daří léčit velkou část komplikací přímo souvisejících s obezitou, se pacienti s obezitou  dožívají vyššího věku než dříve.  V posledních letech se zjišťuje, že s obezitou souvisí i některá nádorová onemocnění.
 • Potravinová pyramida
  Tento materiál se zaměřuje především na zlepšení stravovacích návyků u dětí. Představuje dětem základ zdravého stravování – potravinovou pyramidu. Jejím prostřednictvím mohou získat znalosti o vhodnosti některých potravin. Za poslední čtvrtstoletí došlo k ztrojnásobení počtu obézních dětí. Lékaři bijí na poplach a hovoří o epidemii. Ta bude pro další generace znamenat výrazné zhoršení kvality života a častější výskyt vážných zdravotních komplikací (např. cukrovky 2. typu, vysokého tlaku). Nejlepší prevencí je zdravý životní styl, který zahrnuje nejen nutričně vyváženou stravu, ale také pravidelný pohyb. Jeho základní pravidla by měla být dětem vštěpována již od útlého věku. Určeno pro 3. ročník.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce