Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

In-line bruslení

Popis

 

In-line bruslení je v poslední době velmi oblíbenou aktivitou ve všech věkových skupinách. Stejně jako například běh nebo rychlá chůze je ideální zejména v tom, že fyzickou aktivitu provádíte na čerstvém vzduchu venku.

In-line brusle jsou kolečkové brusle a mají kolečka umístěna v jedné řadě za sebou. In-line bruslení se dělí do několika kategorií, na každou se používá specifický typ bruslí. Stále více lidí se věnuje kondiční variantě (fitness).


Frekvence

 

Při bruslení dochází ke zpevnění nohou a hýždí a při rychlé jízdě můžete při in-line bruslení spálit stejné množství kalorií jako například při běhu, navíc bez zátěže kloubů. Velkou opatrnost pak musíte dát na pády. Pocit z rychlé jízdy navíc může způsobit, že se velmi brzo dostaneme do anaerobní fáze a hubnoucí efekt se začne vytrácet.


Tip

  • Při velmi ohnutých zádech (viz rychlobruslaři) nedokážete dokonale využít ventilační kapacity plic a pohyb na bruslích se stává méně účinným.
  • Během posledních let byla v Čechách i na Moravě založena řada tras na jízdu na in-line bruslích – zkuste se podívat ve svém okolí, jestli na nějakou nenarazíte.

Autor: MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

jednodenní akce
vícedenní akce