Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Bojová umění

Popis

 

Bojové sporty se těší stále větší oblibě. Postupy a tradice v bojovém umění učí, jak se chovat v boji s protivníkem. Některá bojová umění jsou beze zbraně (např. karate, tae kwon do, tai-či), jiná pak se zbraní (např. některé formy kung-fu, aikido, kendo, šerm).

Kombinace prvků z boxu a kopů z různých bojových umění posilují srdce, paže, nohy, záda a hrudník. Z hlediska snižování hmotnosti jsou však spíše neúčinné. Thai-box s krátkými poskoky a kopy je dokonce nevhodný. Na druhou stranu rozcvičení a určitý druh soustředění a rituálů může přispívat k psychické pohodě.


Tip

  • Tae-bo je jeden z mnoha bojových sportů nabízený v rámci programu fitness center. Lekce intenzivního cvičení jsou složeny z kopů, úderů a jejich kombinací, která na sebe navazují. Cvičení klade nároky na sílu, výbušnost, flexibilitu a koordinaci pohybu, ale nejvíce na vytrvalost. Důraz je kladen na preciznost provedení a na získání citu pro danou techniku. Doporučuje se jako doplňkový trénink nejen pro ženy, ale i pro muže, ale není vhodný pro lidi s větší nadváhou nebo obezitou.

Autor: MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce