Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Jak používat aplikaci Můj deníček

Interaktivní aplikace Můj deníček vám umožňuje sledovat, kolik toho za den sníte a zda vyvažujete příjem energie dostatkem pohybu. Navíc vytváří přehledné grafy a tabulky. Díky nim zjistíte, které dny se vám nedaří držet chutě na uzdě, nebo zda vám nechybí dostatek pohybu.

Aplikaci nalezenete po přihlášení na svém profilu na stránkách ŽijZdravě.cz.

Jak ji správně využívat? Seznamte se s tím krok za krokem!

1) Nejprve v sekci Editace profilu zadejte své údaje jako hmotnost, výška, obvod pasu. Po vyplnění krátkého dotazníku o svých stravovacích a pohybových návycích se dozvíte základní doporučení.

dotazník žijzdravě

2) Před vyplněním příjmů a výdejů vyplňte každý den svoji aktuální hmotnost (ta je důležitá např. pro výpočet výdeje a BMI).

příjmy výdaje energie

3) Nyní můžete přejít k zadávání hodnot příjmu a výdeje – fungují stejně. Z nabídek si vybírejte příslušná data a zadávejte co nejpřesnější množství jídla a položky nejvíce podobné snědenému jídlu. Obdobně postupujte při vyplňování výdeje energie.

výběr jídla žijzdravě

4) Nyní můžete v grafech sledovat vývoj jednotlivých kategorií (příjem, výdej, BMI, hmotnost) za každý den a odhalit tak lépe své slabé stránky!

graf BMI

Přečtěte si také další články:

Kia (02.10.2012):

Pěkný den, jen se chci ujistit, že mám jídlo zadávat v gramech a pohyb v minutách...???

Božena (29.10.2012):

Tak nevím,chtěla sem zapsat rajskou a nebo domácí drůbeží polévku ale nic sem tam nenašla ,ani nic podobného jen těstoviny v přílohách.Tak jak zapisovat a počítat kj.poradí někdo? :-(

mmvv (08.11.2012):

zajímalo by mě to, na co se ptá paní Božena...?

Božena (06.12.2012):

Se asi nedočkám odpovědi. :-(

ing tomas tmej (03.01.2013):

je to dosti složité

Vaše jméno (08.01.2013):

je to složité ale jak jinak využívat tyto stránky,

Božena (08.01.2013):

k předešlému příspěvku

Lenka (26.08.2013):

Krásný den všem! ráda bych věděla, jak mám v aplikaci "můj deníček" zadat na snídani výživnou koktejlovou směs 250ml? předem děkuji za odpověď. LenkaSpočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce