Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Obezita obecně

Přečtěte si více o tématu


Aktuální stránka 1 z 2    1  2   Další Poslední

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak zmenšit objem pasu. Vždy, když hubnu, tak hubnu všude jinde, jen ne břicho, takže pokud zhubnu, tak si lidé začnou myslet, že jsem těhotná. Děkuji

Odpovídá MUDr. Matoulek

Myslím, že velmi důležitá je pohybová aktivita – pokud jenom omezujete jídlo, většinou obvod pasu jde až poslední.


Dobrý den, můj problém není ani tolik ve váze, je mi 22 let, žiji celkem zdravě a před rokem mi byla zjištěna hyperfunkce štítné žlázy. Beru pravidelně Carbimazol, ale nyní se stav opět zhoršil a endokrinolog doporučil operaci. Mezi tím pátrám, jestli nemám i jiné možnosti, nakonec jsem narazila na nejmenovaného výživového specialistu, který tvrdí, že všechny nemoce jsou z překyselení organismu, navrhuje analýzu stopových a toxických prvků z vlasů, následně dle výsledků určí typ metabolismu a doporučené stravování, které by mělo vést k rovnováze metabolismu a i k vyléčení štítné žlázy. Zajímal by mě Váš názor. Děkuji

Odpovídá MUDr. Matoulek

Rozhodně poslechněte svého endokrinologa!!! Hyperfunkce štítné žlázy rozhodně nesouvisí s jakýmkoliv stravováním a analýza stopových a toxických prvků vám jenom vytáhne z peněženky peníze + navrhne vám dokoupení dalších doplňků stravy.


Dobrý den, v říjnu 2007 jsem nastoupila do práce -práce s počítačem - a od ledna 2008 jsem přibrala osm kilo při stejném stravování. Abych tomu zamezila, začala jsem více cvičit - aerobik, stepaerobik, bodystyling pro formování postavy. Přesto se mi nedaří kila shodit. V čem by mohl být problém?

Odpovídá MUDr. Matoulek

Takto obecně těžko říci. Zkuste si zapisovat jídlo, možná budete sama překvapena změnou stravování. Eventuelně navštivte odbornou ambulanci.


Pri vyske 170 cm sa za obezitu povazuje min. aka vaha?

Odpovídá MUDr. Matoulek

86,7 kg


Je tzv.pivné brucho, alebo tuk na bruchu škodlivejšie pre muža alebo pre ženu?Alebo to nezáleži na pohlavi?

Odpovídá MUDr. Matoulek

Je rizikovější pro muže, nicméně i u žen je rizikovější tzv. ženský typ obezity.


Před dvanácti lety jsem přibrala z 54 kil na 72 kilo. Při vyšetření mi zjistili špatnou funkci štítné žlázy. Za tu dobu jsem zhubla jen 7 kilo i když zdravě jím a cvičím hubnout se mi nedaří. Co mám udělat abych snížila hmotnost?

Odpovídá MUDr. Matoulek

Z otázky není zřejmé, kolik Vám je let, kolik měříte, jak dosud jíte a jakému druhu cvičení se věnujete. Doporučuji vyhledat odborníka a poraďit se přímo s ním.


Podle jakého vzorku si lze vypočítat doporučovaný energetický příjem s ohledem na věk, pohlaví a aktivitu?

Odpovídá MUDr. Matoulek

Toto lze jen orientačně a myslím, že je to zatíženo velkou chybou, protože odhadovat energetický výdej lze jen těžko. Velmi záleží například, zda jste nyní hmotnostně stabilní, nebo jste po redukčním pokusu. Opakované diety vedou ke snížení klidového energetického příjmu.


Mám opačný problém, než zde většina lidí řeší. Připadám si podvyživený – poraďte, co jíst, abych trošku přibral?

Odpovídá MUDr. Matoulek

Je velmi důležité zjistit, zda máte opravdu nízkou hmotnost a zda nemáte žádné zdravotní problémy, např. zažívací, průjmy apod. Myslím, že za to stojí navštívit nutriční terapeuty. Ale obecně jídla s vyšším obsahem bílkovin doplněnou fyzickou aktivitou spíše silového typu.


Celý život jsem sportovala - hrála jsem závodně basket. V roce 2005 v prosinci jsem měla mozkovou mrtvici. Byla jsem ochrnutá na celou pravou půlku, i když se mi to podařilo celkem srovnat, zůstala mi ochrnutá prvá noha od kolena dolů. I když se snažím chodit plavat - 2x týdně a každý den doma cvičím a jezdím na rotopedu, snažím se jíst 5x denně a zdravě, pořád se mi nedaří kila sundat dolů. A potřebovala bych shodit, natékají mi nohy, před měsícem jsem měla z námahy (protože celou váhou namáhám svou zdravou nohu) zánět šlach na té zdravé noze. Nemůžete mi poradit?

Odpovídá MUDr. Matoulek

Myslím, že tento dotaz nelze dopovědět takto obecně, napište své kontaktní údaje na info@medispo.net, ozveme se vám co nejdříve.Aktuální stránka 1 z 2    1  2   Další Poslední

Omlouváme se, ale v současné době není možné vkládat dotazy do poradny našich odborníků.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

jednodenní akce
vícedenní akce