Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Archiv témat

V novém roce jsme si na Žij Zdravě pro vás připravili několik novinek. Nejvýraznější z nich jsou pravidelná měsíční témata, kdy si každý měsíc si budete moci přečíst nové články a rozhovory, prohlédnout si aktuální videa a poradit se s odborníky z oblasti dietologie, obezitologie, psychologie nebo pohybových aktivit a to vždy na jedno konkrétní téma např. snižování váhy, pohybových aktivit a redukčního jídelníčku. Těšit se ale můžete také na články o udržování kondice v těhotenství, typologii diet nebo dětské obezitě. Každý měsíc se navíc budete moci posílat své dotazy odborníkům, kteří vám budou na vaše dotazy průběžně odpovídat. Díky tomu se vám již nemůže stát, že byste zmeškali online poradnu stanovenou na konkrétní den a hodinu. Své dotazy posílejte na emailovou adresu info @ zijzdrave.cz.

Ať už se budete letos pokoušet o snížení váhy poprvé nebo posté, doufáme, že pro vás budou naše témata přínosná. Budeme vám spolu s našimi odborníky z Rekondičního centra VŠTJ medicína držet palce!

Jaká témata pro vás chystáme?

Novoroční předsevzetí a motivace k hubnutí -  Leden

V lednu se budeme povídat o novoročních předsevzetích a motivaci k hubnutí. Jak to s těmi novoročními předsevzetími vlastně je? Jak se na hubnutí správně připravit? Jak se motivovat a neskončit se snižováním váhy po prvním dietním hříšku? Jak to udělat, aby nás snižování váhy bavilo? To vše se dozvíte v rámci v prvním měsíci v roce na našich stránkách.

Svátek lásky bez obav o nadbytečná kila – Únor

Pravdivé rčení říká, že láska prochází žaludkem. Proto si v únoru budeme povídat o zdravém vaření, úpravě potravin, dietním jídelníčku a zásadách správného stravování. Ukážeme vám také, jak připravíte ideální valentýnské menu, díky kterému neporušíte svou redukční dietu a zároveň potěšíte vašeho partnera nebo rodinu.

Lze jarním úklidem zhubnout? – Březen

V březnu se budeme věnovat nejen jarnímu úklidu a energetickému výdeji při něm, ale také dalším pohybovým a sportovním aktivitám, které nám pomáhají na cestě za snížením kilogramů. Jak začít s pohybovou aktivitou? Jaká je role pohybové aktivity v rámci hubnutí? Jaká pohybová aktivita je pro vás vhodná? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte v průběhu března.

Půst - Duben

V dubnu si budeme spolu s MUDr. Matoulkem povídat o půstu a jeho významu pro lidské tělo.  Jak působí půst na náš organismus? Jaký je rozdíl mezi půstem a dietami? Je vůbec vhodné držet půst? Těšit se můžete na spoustu nových informací.

Máj lásky a sportování čas - Květen

Květen zasvětíme tématu hubnutí a sportu, ať již s kamarádkami, partnerem nebo s dětmi. Povídat si budeme s rekondiční instruktorkou a matkou dvou ratolestí Mgr. Renatou Větrovskou, která nám prozradí nejen tipy a triky na sportování s rodinou a malými dětmi.

Sporty a pohybové aktivity - Červen

Na červen připravujeme, podobně jako v loňském roce, setkání pojištěnců a klubu našeho internetové portálu - Den Žij Zdravě. Na našich internetových stránkách si budeme povídat s odborníky z Rekondičního centra VŠTJ Medicína o nových sportovních aktivitách, pravidlech sportování v létě, pohybových aktivitách při zdravotních omezeních a všem, co vás bude zajímat.

Dovolená a grilování – Červenec

Dovolená, stejně jako Vánoce, jsou pro hubnoucí složitým oříškem. V těchto obdobích na nás útočí dva úhlavní nepřátelé zdravého životního stylu – přejídání a lenošení. Pojďme to letos zkusit jinak! Jak zvládnout dovolenou a nepřibrat, nám poradní nutriční terapeutka. Podělí se s námi také o recepty na zdravé grilování a celou řadu cenných informací.

Mýty nejen o hubnutí – Srpen

Lidé, kteří se snaží o snížení váhy, jsou v opravdu složité situaci – ze všech stran se na ně valí kvanta informací o tom, co jíst, co nejíst, jak často se hýbat, co dělat a co nedělat. Jak se v tomto nekonečném toku informací vyznat však málokdo poradí. Proto se v srpnu budeme spolu s MUDr. Matoulkem věnovat mýtům o hubnutí, dietám, pohybových aktivitám a jídelníčkům. Ukážeme si, jak přistoupit k hubnutí, aby bylo tentokrát opravdu úspěšné.

Fit v těhotenství – Září

V září se budeme věnovat těhotenství a způsobům, jak v těhotenství zůstat fit. Spolu s rekondiční instruktorkou se podíváme na to, jak často máme během těhotenství cvičit, jestli můžeme držet nějaké diety, jak bychom se měli stravovat a mnoho dalšího.

Z toho vyrosteš – Říjen

Je smutným faktem, že každé třetí dítě v České republice trpí nadváhou. V září se proto spolu s pediatry a odborníky na dětskou obezitu zaměříme na boj s dětskou obezitou, způsobech, jak jí předcházet a případně jak pomoci vašim dětem, které se s kily navíc potýkají.

Zatočte s podzimními depresemi - Listopad

V listopadu se spolu s psycholožkou podíváme na klasické podzimní téma – podzimní deprese. Pokusíme se hledat způsoby, jak se jim letos vyvarovat díky sportování, pohybovým aktivitám a pestrému jídlu.

Prosinec – Zdravé Vánoce

Každý rok přibereme o Vánocích v průměru 2 – 3 kilogramy, které se v lednu v potu tváře snažíme shodit. Jak to udělat, abychom letos o Vánocích nepřibrali? Jak připravit zdravé vánoční menu, které bude vaší rodině chutnat? Jak si poradit s návštěvami a velkým množstvím napečeného cukroví? To vše a mnohem více se dozvíte od našich odborníků.

Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

jednodenní akce
vícedenní akce