Lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít

Březen

V březnu se budeme věnovat nejen jarnímu úklidu, ale také pohybovým a sportovním aktivitám, které nám pomáhají na cestě za snížením kilogramů. Spolu s týmem odborníků rekondičního centra VŠTJ Medicína si povíme, jestli je možné jarním úklidem a prací na zahradě zhubnout, jak začít s pohybovou aktivitou, jaká je role pohybové aktivity v rámci hubnutí, a kterou aktivitu si vybrat.

Poradna rekondičního instruktora Mgr. Jana Větrovského

V březnu máte jedinečnou možnost konzultovat své případné problémy se snižováním váhy, nastavením redukčního tréninku, výběrem optimální pohybové aktivity a změnou životního stylu s intruktorem rekondičního centra Mgr. Janem Větrovským. Neváhejte a posílejte své dotazy na adresu info(zavináč)zijzdrave.cz. Odpovědi budou uveřejněny na našich stránkách.

Lze zhubnout jarním úklidem? (článek)

I když lidové pořekadlo praví „březen za kamna vlezem“ jistě uznáte, že první jarní sluníčko nás spíše povzbudí k nějaké činnosti než ke schovávání se za kamna. Na druhou stranu je pravda, že když se podíváte na svoje tělo, které se přes celou zimu příliš nehýbalo a ještě k tomu si příjmem různých dobrůtek tvořilo tukovou izolační vrstvu proti mrazu, nejradši byste za ty kamna opravdu zalezli. Ale nezoufejte, na pohyb není nikdy pozdě a jaro je ke snižování nadváhy přímo stvořené.  A že se musíte teď vrhnout na jarní úklid a na cvičení nemáte pomyšlení? Nevadí, i při úklidu můžete spálit nějakou tu energii. Čtěte dále ...Sportování ve vysokohorském prostředí (článek)

Mnoho lidí v posledních letech jezdí za sportem a hlavně za zimním lyžováním do vysokohorského prostředí. Nebývá to však jen v zimních měsících, ale díky rozvoji turistického ruchu lákají hory k trávení dovolené i v létě. To s sebou přináší i mnohá rizika, kterým se ale dá předcházet. Čtěte dále ...

Začněte spalovat tuky! (článek)

Je známým faktem, že bez pohybové aktivity není zcela možné dosáhnout trvalého úbytku kilogramů. Aby však při pohybu opravdu docházelo ke spalování tuků a nejen cukrů je důležité dodržovat tři základní pravidla: správnou délku pohybové aktivity, vhodnou frekvenci cvičení a optimální intenzitu. Pojďme se na ně podívat zblízka. Čtěte dále ...Přečtěte si také další články!

Registrujte se do Klubu Žij zdravě a získejte spoustu výhod!

 Spočítejte si BMI

BMI Kalkulátor
 
Váha - ilustrační foto
Kalendář jednodenní akce
vícedenní akce